Narodowy Balet Kijowski ,,Jezioro Łabędzie” w Gnieźnie wystąpił 7 grudnia 2018 roku. Zapraszamy na naszą relację z tego wydarzenia.

Narodowy Balet Kijowski ,,Jezioro Łabędzie" w Gnieźnie

 Spektakl ,,Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” w Operze we Lwowie

 Wycieczka do Kaliningradu

 Co warto zobaczyć w lubelskim?

Kultura wokół nas

Nie mamy pojęcia, czy jest to spowodowane naszym bliższym zainteresowaniem, czy też namnożeniem się imprez kulturalnych w naszej okolicy. Nie ulega jednak wątpliwości, że w ostatnim czasie udało nam się być na pięciu spotkaniach autorskich w obrębie 80 km, dwóch kabaretach, a także obejrzeć Narodowy Balet Kijowski ,,Jezioro Łabędzie” w Gnieźnie. Dla chcącego, nic trudnego. A to przecież nie wszystkie atrakcje, które miały miejsce w ostatnim czasie.

Narodowy Balet Kijowski ,,Jezioro Łabędzie" w Gnieźnie

Narodowy Balet Kijowski ,,Jezioro Łabędzie” w Gnieźnie

Narodowy Balet Kijowski ,,Jezioro Łabędzie” w Gnieźnie wystąpił 7 grudnia 2018 roku w pierwszej stolicy Polski, w nowej Hali Widowiskowej. Sala była naprawdę ogromna, a widowni było pewnie z 1500 osób. Tym, co nas zraziło, to rozpoczęcie baletu z ponad 20-minutowym opóźnieniem. Całość z 30-minutową przerwą trwała łącznie do 21.20. Niemały kłopot był także z szatniami, za które pobierano dodatkową opłatę, ale to by można jeszcze przeżyć. Panie szatniarki po prostu nie nadążały z wydawaniem płaszczy. Nie ma się czemu dziwić, biorąc pod uwagę, że była ich garstka, a ludzi setki. Problem był także z parkingiem, a dokładnie z ogromną liczbą samochodów w stosunku do małej ilości miejsc.

Nasze wrażenia po balecie

Oglądałyśmy występ baletowy ,,Jezioro Łabędzie” chyba w bydgoskiej Filharmonii. Grupa z Ukrainy na występie w Gnieźnie spisała się znakomicie. Mieliśmy miejsca nieco na prawo w stosunku do głównej sceny, które kosztowały 80 złotych od osoby. Dodatkowo obok sceny były dwa duże ekrany, na których także emitowano poszczególne sceny. Widowisko było naprawdę zachwycające. Gdy nadarzy się okazja, z pewnością jeszcze nie raz się na coś takiego wybierzemy. Nie ma co ukrywać, że środkowa Wielkopolska może poszczyć się naprawdę ciekawymi atrakcjami.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także