Tak, tak. Wiemy, wakacje chylą się ku końcowi. Nikt nie jest z tego powodu szczęśliwy. Mamy jednak dziś dla Ciebie coś ekstra. Mianowicie, jesienne sposoby na oszczędzanie, m.in. cashback.

 Czy sprawy biznesowe warto przenosić do domu?

 Lokaty bankowe to Twoja przyszłość

 Kiedy jest najlepszy czas na otwarcie własnej działalności gospodarczej?

Jesienne sposoby na oszczędzanie

Za nieco ponad miesiąc rozpocznie się kalendarzowa jesień. Wrzesień to czas wydatków, jeśli chodzi o szkolną wyprawkę, nic więc dziwnego, że mając dzieci marzymy tylko o tym, by chwilę odsapnąć. O tak, do Bożego Narodzenia. I znów to samo, kasa, kasa, kasa. Choć dalekie jesteśmy od generalizowania, obecne społeczeństwo jest jednak nastawione na zysk. Jak to usłyszałyśmy, jeśli chcesz dużo wydawać, powinieneś sporo zarabiać. Albo nauczyć się odkładać. Spytasz, ale jak? Poznaj nasze jesienne sposoby na oszczędzanie.

 oszczędzaj wodę i prąd – nie dość, że pomożesz planecie, to w dodatku jeszcze zaoszczędzisz niemałe pieniądze. Myślisz, że żartujemy? Wiesz, ile wody jest potrzebne do wyprodukowania kromki chleba tostowego? 2500 l wody. W momencie gdy myjesz zęby, ręce, bierzesz prysznic, zasoby się kończą. Korzystajmy więc z nich racjonalnie, a pieniądze odkładajmy.

 ustal kwotę 50, czy 100 zł, która nie obciąży Twojego budżetu, a jednocześnie pozwoli na to, by w sezonie wakacyjnym móc wspominać rodzinny wyjazd. Choćby pod namiot. Nikt nie powiedział, że od razu trzeba jechać na Hawaje 😉

 korzystaj z wyprzedaży i promocji, a także zwrotów na zakupy np. w Tipli.pl – nie ma nic złego w tym, że kupimy używane książki dla dziecka, czy weźmiemy udział w lokalnej wyprzedaży sprzętów gospodarstwa domowego. Poza tym po sezonie wiele sieciówek przecenia towary, to samo dzieje się z książkami, które po miesiącu, czy dwóch, gdy ich popularność spada, stają się tańsze. Grosz do grosza…

 prezenty kupuj z wyprzedzeniem. Często przed świętami można nabyć np. fotoksiążki w bardzo okazyjnych cenach, wywołać zalegające od miesięcy na dysku zdjęcia, czy sprawić sobie przepiękny naszyjnik z kończącej się już kolekcji. Podobnie sprawa ma się z prezentami. One nigdy się nie przeterminowują.

Serwis Tipli i kupony rabatowe

Tipli.pl to jedno z miejsc, gdzie za zakupy w określonych sklepach otrzymujemy zwrot. Każda z nas uwielbia czuć się wyjątkowo. Dokonując zakupów w intimissimi sklep internetowy za pośrednictwem platformy Tipli otrzymamy kilkuprocentowy zwrot.  Sprawa jest bardzo prosta. Zakładamy konto, instalujemy wtyczkę, która po wejściu na strony partnerów informuje nas o zwrocie za zakupy i korzystamy. Całość jest bardzo prosta. Zwrot procentowy zależy od danego serwisu, niby nie są to bardzo duże pieniądze, ale gdy robicie dużo zakupów przez Internet w ciągu miesiąca może uzbierać się dość duża suma.

A za rok… znów będą wakacje

Teoretycznie mogłoby się wydawać, że takie drobne oszczędności rzędu kilku złotych nie wniosą za wiele do naszego życia. Gdy jednak spojrzymy na ten problem w kontekście najbliższych miesięcy, czy nawet lat, okaże się, że część z nich po prostu przejadamy i bezsensownie tracimy. Będąc ostatnio na różnych wakacyjnych wyjazdach, zwracając uwagę na dzieciaki, zauważyłyśmy, że większość z nich nie ma poczucia, ile trzeba się napracować, by zarobić. A czym skorupka za młodu nasiąknie… Przecież nikt z nas nie chce wydawać zarobionych ciężko pieniędzy na byle co, prawda? Jeśli więc możemy skorzystać z miejsc, gdzie kupony rabatowe mają rację bytu, nie bójmy się tego. W końcu… za rok znów będą wakacje. Chyba chcesz spędzić je jak najefektywniej, prawda?

Wpis powstał przy współpracy z Tipli.pl

Zobacz także