Czas na szczęśliwą siódemkę, czyli ,,Jesienną miłość” autorstwa Nicholasa Sparksa. Czy było to udane spotkanie?

,,Jesienna miłość" Nicholas Sparks

 ,,We dwoje” Nicholas Sparks

 ,,Noce w Rodanthe” Nicholas Sparks

 ,,Najdłuższa podróż” Nicholas Sparks

Doskonała ,,Szkoła uczuć”

W czasach liceum raczej nie interesowałyśmy się książkami. Bardziej interesowały nas seriale, czy czasem obejrzane filmy w telewizji. Kiedyś przypadkiem trafiłyśmy na ,,Szkołę uczuć”, niezwykle piękną opowieść, w której dziewczyna dowiaduje się, że nie zostało jej wiele czasu. Pamiętam, że niezwykle nas wzruszyła ta ekranizacja. Dopiero jakiś czas później dowiedziałyśmy się, że jej pierwowzorem była ,,Jesienna miłość” autorstwa Nicholasa Sparksa, wybitnego amerykańskiego pisarza, która powstała podobno na autobiograficznych przeżyciach kogoś z rodziny autora.

,,Jesienna miłość” Nicholas Sparks

Wiele osób woli najpierw zapoznać się z książką, a następnie obejrzeć ekranizację, dochodząc do słusznego wniosku, że w filmie niektóre wątki mogły zostać zmienione, coś zostało dodane lub ujęte. Korzystając z jednego dnia zajęć, doszłam do wniosku, że ,,Jesienna miłość” będzie doskonałą lekturą na podróż. Spodziewałam się, że spokojnie dam radę przeczytać ją w 4 godzinki. Wiele się nie pomyliłam, aczkolwiek muszę przyznać, że o ile film mnie porwał, o tyle powieść pozostawiła pewien niedosyt. Być może było to spowodowane faktem, że znałam zakończenie, ale jakoś nie potrafiłam zachwycić się tą przepiękną historią.


Czegoś mi zabrakło

,,Jesienna miłość” to opowieść o dwójce uczniów z klasy maturalnej, Landonie Carterze, który nie cieszył się nieposzlakową opinią i  Jamie Sullivan, córce pastora, potrafiącej w każdym dostrzec dobro. Tradycją stało się wystawianie przez uczniów ostatniej klasy przedstawienia wymyślonego przez wielebnego Sullivana pn. ,,Wigilijny anioł”. Jamie w tamtym roku szczególnie zależało na tym, aby wszystko się udało, dlatego też poprosiła Landona o to, aby zagrał jedną z głównych ról. Jednocześnie miała do niego jeszcze jedną prośbę: aby się w niej nie zakochał. Choć nie mogę niczego zarzucić tej historii, ekranizacja podobała mi się zdecydowanie bardziej. A Wy widzieliście/czytaliście ,,Jesienną miłość”? Jak Wam się podobały?

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także