Zima, zimowisko, gdzie by tu się wybrać? Jedziemy na zimowisko?

Jedziemy na zimowisko?

 Szlakiem 5 wielkopolskich miast

 10 powodów, żeby zacząć podróżować

 Skąd brać pieniądze na podróże?

Ferie zimowe

Jedziemy na zimowisko? Ferie zimowe zazwyczaj kojarzą nam się z odpoczynkiem i błogim spokojem. Dwa tygodnie spokoju, podczas których nie trzeba się niczym zajmować. Żyć, nie umierać. Niektórzy jednak wolą bardziej aktywny wypoczynek i wybierają się na zimowiska, najpewniej w góry, na narty, żeby pochodzić, powspinać się na wysokie szczyty. Góry tolerujemy tylko latem i to nie jako takie szczyty, a jedynie pagórki. Chyba zbyt mocno jesteśmy przywiązane do płaskiej powierzchni 🙂

Jedziemy na zimowisko?

Zimowisko jednak od razu nie musi kojarzyć nam się z górami, choć tak się utarło przez lata. Wolny czas w ferie zimowe możemy spędzić praktycznie w każdym mieście, biorąc udział w atrakcjach, na które szkoda nam czasu lub jest niemożliwe ich wykonanie przez resztę roku. Możemy pojeździć na łyżwach. Paulina próbowała raz i niestety, nie bardzo jej to wychodzi, ale się nie poddaje. Może w tym roku spróbuje ponownie? Wszystko jest możliwe. Wystarczy tylko odrobina dobrych chęci.

Sanki – super atrakcja!

W wolne dni możemy także od rana do wieczora zjeżdżać na sankach. Górek nie brakuje. To zajęcie uwielbiałyśmy wiele lat temu. Teraz już nie bardzo nam wypada, ale czy jest się czym przejmować? Nie bardzo. Jazdą na sankach można się zająć praktycznie w każdej rodzinnej miejscowości. Tak samo można ulepić bałwana lub, całą rodzinę, rzucać się śnieżkami, grać w dwa ognie na śnieżki. Możliwości jest wiele.

Czy naprawdę musimy daleko wyjeżdżać?

Czy naprawdę musimy wyjeżdżać kilkadziesiąt, kilkaset kilometrów na zimowisko, by miło spędzić czas? Niekoniecznie. Wiele zależy od naszej wyobraźni i, przede wszystkim, chęci. Praktycznie bez żadnych nakładów pieniężnych możemy spędzić najwspanialsze 14 dni życia. Napiszcie, które ferie zimowe wspominacie najlepiej? Te w rodzinnym domu, czy na wyjeździe? Co jest Waszą ulubioną zimową rozrywką? To co, jedziemy na zimowisko? Gdzie chcielibyście spędzić swoje kolejne ferie zimowe?

Zobacz także