Rzekomo każdy to wie, jednak nie wszyscy mogli się o tym przekonać na własnej skórze. Jedzenie na koloniach może być pyszne!

Jedzenie na koloniach może być pyszne!

 Tawerna Boyen w Giżycku

 Taste_it Restaurant w Puszczykowie

 Pyszne nadmorskie restauracje

Kolonie, kolonie…

Kolonie kojarzą nam się przede wszystkim z co najmniej tygodniowym wypoczynkiem. Co prawda, w latach nastoletnich o wiele częściej korzystałyśmy z półkolonii, a w wakacje wybierałyśmy się na wyjazdy rodzinne czy obozy harcerskie. Niemniej, w ostatnim czasie miałyśmy być okazję na naprawdę ciekawych koloniach w Okunince, k. Włodawy, gdzie wybrałyśmy się jako opiekunki. Musimy przyznać, że byłyśmy naprawdę bardzo miło zaskoczone jakością i ilością serwowanych dań. Wszystko było naprawdę bardzo smaczne.

Jedzenie na koloniach może być pyszne!

Najgorsze co może nam się zdarzyć to jedzenie tak niesmaczne, że tak naprawdę nie wiadomo, czym najlepiej się żywić. Wtedy trzeba ratować się własnym prowiantem lub kupować coś w okolicznych sklepach i sklepikach. Nie o to jednak w tym wszystkim chodzi. Skoro już płacimy kilkaset złotych za udział w koloniach mamy prawo wymagać, by serwowanego dania były smaczne. Jedzenie na koloniach może być pyszne!, a nawet wręcz powinno. Renoma ośrodka serwującego niesmaczne posiłki na pewno szybko ulegnie pogorszeniu i obiegnie co najmniej najbliższą okolicę.

Stołówka dla wszystkich

Zazwyczaj na koloniach ośrodki przyjmujące gości mogą poszczycić się naprawdę sporej wielkości stołówką, która pomieści jednocześnie jeśli nie wszystkich, to zdecydowaną większość kolonistów. Nie ma się co oszukiwać – każdy by chciał jeść w tym samym czasie. Bardzo fajnym rozwiązaniem jest zrobienie śniadań i kolacji w formie stołu szwedzkiego. Każdy bierze sobie to, co na co ma ochotę i problem jest rozwiązany. Dwudaniowy obiad także powinien rozwiązać sprawę. Któreś z dań powinno dziecku zasmakować. Pamiętaj, jedzenie na koloniach może, a nawet powinno być pyszne. Nikt nie chce chodzić głodny, dlatego jadłospis powinien być przygotowany w taki sposób by niejadek czy alergik znalazł coś dla siebie.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także