Jest tylko jedna rzecz, która okaże się niemalże niezbędna na każdej wycieczce. Sprawdź, czy już ją masz. Jeśli nie, koniecznie to zmień.

Jedna rzecz, która okaże się niemalże niezbędna na każdej wycieczce

 Połącz przyjemne z pożytecznym

 Szlakiem 5 wielkopolskich miast

 10 powodów, żeby zacząć podróżować

Dawno dawno temu

Jak to mówią, pewnie jeszcze w epoce dinozaurów i kamienia łupanego o tym nie słyszeli. Na pewno. No bo skąd? Dla przeciętnego człowieka najważniejsze było wtedy zapolować, przynieść do domu zwierzynę, wykarmić rodzinę i tyle. Wraz z rozwojem cywilizacji, pojawiania się pisma, papieru, druku, oświetlenia, my, jako społeczeństwo zaczęliśmy zdawać sobie sprawę, że czegoś nam brakuje. Czytając romantyczne historie wiele razy pojawia się motyw drogi i zagubienia. Bohater gubi trasę, nie wie, czy dobrze jedzie, czy w ogóle trafi do celu. Tymczasem pomogłaby mu jedna rzecz, która okaże się niemalże niezbędna na każdej wycieczce. Domyślasz się już, o co chodzi?

Jedna rzecz, która okaże się niemalże niezbędna na każdej wycieczce

Zapytaj rodziców, dziadków albo wróć pamięcią do lat dzieciństwa. Jeśli jesteś pokoleniem lat 80, czy 90. z pewnością pamiętasz coraz częstsze rodzinne wypady. Mapa w rękę i w drogę. Nikt nie przejmował się, czy wiadomo gdzie jechać. Kiedyś ilość dróg i połączeń nie była tak zatrważająca jak teraz, często jechało się ,,na pamięć”. Muszę dojechać tu, potem skręcić tam, prosto, w lewo, w prawo. Tu stanę na drugie śniadanie. Termos zapakowany z domu i można było przemierzać setki kilometrów. Brzmi znajomo? Tymczasem świat się zmienia, cywilizacja poszła mocno do przodu. Jest tylko jedna rzecz, która okaże się niemalże niezbędna na każdej wycieczce. Jest nią INTERNET.

Świat od razu staje się piękniejszy

Eureka! Szczerze mówiąc, odkąd zaczęłam na nowo poruszać się samochodem, drogę do biura w powiecie mam obcykaną, chociaż początkowo i tak zdarzało mi się zgubić na z pozoru prostej trasie. Później jednak zaczęło się jeżdżenie do klientów, zapuszczanie się w coraz nowsze, jeszcze nieprzetarte przeze mnie ścieżki i okazało się, że nic tak nie ułatwia życia, jak nawigacja z połączeniem internetowym. Podobnie przy szukaniu atrakcji. Aplikacja na telefonie potrafi zdziałać cuda. Pokaże najkrótszą drogę, wskaże, gdzie w okolicy można zjeść, zainteresuje miejscami, o których nie miałyśmy wcześniej pojęcia. Internet znacznie ułatwia życia, chyba zdajesz sobie z tego sprawę, prawda?

Ciekawe jesteśmy, bez jakiej rzeczy Ty nie wyobrażasz sobie podróży?

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także