Jan Twardowski na rynku w Bydgoszczy jest jedną z wielu atrakcji, które Alicja chciała obejrzeć. Niestety, podczas zeszłorocznej jesiennej wizyty mości pan był w renowacji. Na szczęście, do maja zdążył już wrócić.

Jan Twardowski na rynku w Bydgoszczy

 Europejskie Centrum Pieniądza w Bydgoszczy

 Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy

 Wieża widokowa w Bydgoszczy

Jedna z większych atrakcji Bydgoszczy

Miasto, jak już mogliście wywnioskować ma wiele atrakcji. Jak zapewne niejednokrotnie wspominałyśmy, spędziłyśmy w nim 3 lata studiów. Nie był to jednak czas, kiedy szczególnie byłyśmy zainteresowane atrakcjami turystycznymi, które oferuje. Czas spędzałyśmy na osiedlu Leśnym, swoją drogą, bardzo spokojna okolica, gdzie mieszkają głównie starsi ludzie, podróżując między uczelnią, która znajdowała się na tej samej ulicy, co nasze mieszkanie, a Lidlem, niedaleko Stadionu Zawiszy. Od czasu do czasu wybierałyśmy się na bydgoski rynek, jednak ok. 30 minutowa podróż wydawała się dla nas zbyt męcząca. Gdy jednak 2 lata temu przeprowadziłyśmy się do Torunia i założyłyśmy ten blog, z sentymentem zaczęłyśmy wracać, a dzięki Alicji dowiedziałyśmy się o wielu miejscach, o których wcześniej nie miałyśmy pojęcia. Jedną z nich był Jan Twardowski na rynku w Bydgoszczy. Początkowo w renowacji, od kilku miesięcy ponownie ukazuje się turystom o godz. 13.13. oraz 21.13.

Jan Twardowski na rynku w Bydgoszczy

W sumie same nie wiedziałyśmy, czego się spodziewać. Jan Twardowski na rynku w Bydgoszczy był jedną z wielu atrakcji, które chciałyśmy odwiedzić, jednak nigdy się nie składało. A to nie ukazywał się przyjezdnym, a to znów godzina nam nie pasowała. Na końcu maja jednak udało nam się dotrzeć na czas. Wcześniej kupiłyśmy przepyszne tosty z camembertem i żurawiną w Strefie, by kilka minut po 13 stanąć naprzeciwko restauracji Twardowski i wyczekiwać pojawienia się głównego bohatera przedstawienia. Całe wydarzenie trwało raptem kilka minut, tłumów nie odnotowałyśmy. Nie da się jednak zaprzeczyć, że to atrakcja odwiedzana przez turystów i stanowi jakąś atrakcję na terenie znajdującym się niedaleko Wyspy Młyńskiej. Będąc tam, koniecznie nie zapomnijcie o Magicznym Krześle. Jeśli na nim usiądziecie i pomyślicie marzenie, na pewno się spełni!

Jan Twardowski na rynku w Bydgoszczy

Jan Twardowski na rynku w Bydgoszczy

Jan Twardowski na rynku w Bydgoszczy

Jan Twardowski na rynku w Bydgoszczy

Zobacz także