Jak zrobić przypinki? Choć może Wam się wydawać to skomplikowane, jest to naprawdę prosta czynność. Co prawda, nieco czasochłonna, ale czasem można się poświęcić.

Jak zrobić przypinki? DIY

 Jak zorganizować większą imprezę?

 Szybkie piknikowe przekąski

 Gdzie zorganizować piknik?

Czego potrzebujemy?

Na początek zacznijmy od tego, co przypada nam się do przygotowania przypinek własnoręcznie. Z pewnością będzie to logo, które możemy zaprojektować sami lub poprosić znajomych o pomoc. Warto kupić bristol, najlepiej w jakimś uniwersalnym kolorze, bo jednak trochę przebija na logo. Warto zaopatrzyć się też w średniej wielkości agrafki – ani nie za małe, ani za duże. Sami zauważycie, które będą odpowiednie. Przyda się także taśma klejąca i klej Vicol.

Jak zrobić przypinki? DIY

Gdy mamy już gotowy nadruk przystępujemy do drukowania. My skusiłyśmy się na wydruk 9 kółek na stronie. Następnie trzeba każde wyciąć, dlatego dobrze logo zaprojektować tak, by miało widoczny kontur. Następnie kupujemy arkusz lub kilka bristolu – w zależności od tego, jakie macie potrzeby. Jeden duży bristol starcza na ok. 125 przypinek. Naklejamy nasze wydrukowane kółka na bristol jak najbliżej siebie, bo i tak musimy je na nowo wyciąć i, jak już wspomniałyśmy, wycinamy. Można na bieżąco wycinać pionowe pasy, by nic nam się nie pogięło i przez przypadek ucięło nie tak, jak tego oczekiwaliśmy. Gdy mamy już gotowe logo podklejone na bristolu, możemy przystąpić do dalszych działań.  Bierzemy zakupione wcześniej agrafki, otwieramy. Otwarte układamy na naszym kawałku bristolu. Podklejamy część leżącą w taki sposób, by otwartą część agrafki łatwo było z powrotem włożyć na jej miejsce po naklejeniu taśmy. Przyciskamy taśmę i gotowe.

Dlaczego warto?

Po pierwsze, za przygotowane własnoręcznie przypinki zapłacimy na pewno mniej, niż za internetowe zamówienie. Co prawda, trzeba się więcej napracować, jednak każdy z nas chyba może trochę pobawić się w wycinanie kółek 🙂 Zazwyczaj nikt nie potrzebuje przypinek aż tyle, więc ze spokojem wyrobicie się w kilka godzin. Przeliczając produkcję ok. 130 przypinek na jedną osobę to czas ok. 8 godzin. Nie jest to najmniej, biorąc pod uwagę, co można w tym czasie zrobić. Niemniej, koszt przygotowania 130 przypinek wyniesie 20-30 złotych, a ich zamówienie ok. 200. Jeżeli chcecie zaoszczędzić, a dodatkowo podarować gościom niezapomniane przypinki, warto się tym zająć osobiście. Co prawda, pewnie nie są tak trwałe jak te metalowe wykonane przez firmę, ale liczy się gest. Jeżeli ktoś będzie o nie dbał, też przetrwają lata.

Jak zrobić przypinki? DIY

Zobacz także