Jak zorganizować większą imprezę? To pytanie, które z pewnością nurtuje wielu z Was. Dziś postaramy się na nie odpowiedzieć.

Jak zorganizować większą imprezę?

 Szybkie piknikowe przekąski

 Ciasteczka w piegi Ani Starmach

 Kruche ciasto z budyniową pianką i dżemem

Festiwal piosenki

Jak być może wiecie, od kilkunastu lat działamy w harcerstwie i choć miałyśmy kilkuletnią przerwę, bardzo sobie chwalimy te chwile na wypełnienie wolnego czasu 🙂 Obecnie realizujemy próbę na stopień podharcmistrza, w której jednym z zadań jest realizacja projektu ,,Odkrywamy nieznane”, które ma na celu zachęcić drużyny do wyjść w nowe miejsca, przeprowadzenia zbiórek na nowe tematy itp. Liczy się wszystko to, co jest nowe. Postanowiłyśmy więc pójść za ciosem i zorganizować festiwal piosenki dla całego hufca.

Miało być prawie 100 osób!

Przewidywane było, że swoją obecnością zaszczyci nas prawie 100 osób! Z racji tego, że tematem przewodnim miało być zdrowe żywienie, wiedziałyśmy, że postawimy głównie na warzywa i owoce, a także zdrowe przekąski. Początkowo w planach miałyśmy jeszcze więcej owocowych propozycji, ale w efekcie końcowym zdecydowałyśmy się na warzywne burgery, sałatkę owocową, wodę z owocami i owoce luzem w całości na paterach. Nie mogliśmy także zapomnieć o dekoracji sali. Papierowe warzywa i owoce na okna wykonali nasi ,,Odkrywcy”. Na oknach prezentowały się naprawdę bardzo ładnie i doskonale oddawały temat przewodni spotkania.

Jak zorganizować większą imprezę?

Wiadomo, że nawet uszykowanie sali na 100 osób nie jest łatwą sprawą. Trzeba najpierw poczynić zakupy dekoracyjne – obrusy, my mieliśmy plastikową zastawę, sztućce, serwetki, pomyśleć o tym, co kupimy do jedzenia, w co przystroimy salę. Tak się mówi, ale te czynności także zajmują określony czas. Następnie postawiliśmy na dekorację sali, w której pomogli nam nasi, choć nieliczni, harcerze. Następnym etapem były zakupy spożywcze, by wszystko było świeże i przygotowywanie żywności. Choć menu mieliśmy dość okrojone, ledwie zdążyłyśmy ze wszystkim na czas, a pracowałyśmy w 3-4 osoby przez prawie 4 godziny!  Dobrze robić takie imprezy w sobotę, gdyż wtedy zazwyczaj wszyscy mają więcej czasu, niż uczniowie w tygodniu szkolnym. Oczywiście, można też zamówić catering, jednak własnoręcznie przygotowane jedzenie milej się kojarzy 🙂 Każdy gość otrzymał także pamiątkową plakietkę – jak zrobić przypinki DIY?

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także