Jak zorganizować dobre świecznisko/ognisko? Czy trzeba się do tego jakoś specjalnie przygotowywać? Warto iść na żywioł czy przemyśleć strategi spotkania?

Jak zorganizować dobre świecznisko/ognisko?

 Półkolonie też mogą być fajne

 Po co nam te wszystkie kursy i szkolenia?

 Dzień, który zmienił Twoje życie

Warto mieć myśl przewodnią

Organizacja świeczniska/ogniska zwłaszcza na początku nie należy do najłatwiejszych rzeczy. Z czasem nabierzesz doświadczenia, jednak na początku warto skupić się na tym, by mieć jakąś myśl przewodnią tego spotkania. Może być świecznisko o braterstwie, o pomocy innym, może być tylko takie typowo muzyczne z dobrą gawędą na początek. Nie warto robić wszystkiego na jednym spotkaniu, gdyż tak naprawdę wciąż będziemy gnać z programem i nikt nie wyniesie z tego spotkania niczego cennego.

Zadbaj o warstwę muzyczną

Warto zadbać też o warstwę muzyczną. W prawie każdej drużynie znajduje się osoba lub kilka, które umieją grać na gitarze. Jeśli jednak zdarzy się tak, że nie ma nikogo takiego pod ręką, nie ma sensu rezygnować z piosenek, które fajnie przerywają i urozmaicają świecznisko, wprawiają w odpowiedni nastrój. Kto powiedział, że nie można śpiewać bez akompaniamentu? No właśnie. Może nie wszyscy mają głos jak Marek Grechuta, jednak w swoim towarzystwie nie powinniśmy się wstydzić tego, że nieco fałszujemy :))

Jak zorganizować dobre świecznisko/ognisko?

Jak zorganizować dobre świecznisko/ognisko? Oto jest pytanie, na które postaramy się odpowiedzieć. Pamiętajcie o tym, że u każdego może wyglądać to inaczej. Na początek, warto napisać konspekt spotkania. Na początku powinni być powitanie uczestników, krótka gawęda, wprowadzająca w temat  świeczniska. Jeśli nic nie przychodzi Ci na myśl – nie martw się. W Internecie jest tego naprawdę mnóstwo. Następnie jakaś piosenka jako przerywnik, wypowiedzi uczestników, być może przerwane piosenką. Na koniec czas na refleksję, piosenka kończąca, być może krąg. Szkielet już masz. Reszta zależy tylko od Ciebie. Jesteśmy bardzo ciekawe, jak takie świecznisko wygląda w Twojej drużynie/zastępie. Daj koniecznie znać, przecież może inspirować się nawzajem.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także