Był taki czas, kiedy praktycznie pochłaniałam książki o tematyce wojennej. ,,Iskra” Stanisław Krzemiński to pierwszy tom nowej serii.
,,Iskra" Stanisław Krzemiński

 ,,Od pierwszego wejrzenia” Nicholas Sparks

 Szkolne lektury nie muszą być nudne

 Czytanie na plaży

Serial w TVP

,,Drogi do wolności”, nowy serial TVP  emitowany jest od jesieni. Tymczasem wcześniej warto dać szansę pierwszemu tomowi, czyli ,,Iskrze”. Historia ta przedstawia losy trzech sióstr Biernackich, ich rodziców, ciotki oraz babki, którzy zamieszkują okupowany Kraków. Babka Emilia jest do tego stopnia zagorzałą patriotką, że deklaruje, póki Polska nie odzyska niepodległości, ona będzie piła herbatę z solą. Dziewczęta dorastają, zmieniają się ich poglądy. Podczas jednego ze spacerów Lala poznaje awiatora Ludwiga, który okazuje się być powiązany z rodzinną tajemnicą. Jak to jednak z sekretami bywa, nie wszyscy muszą  o nich wiedzieć…

,,Iskra” Stanisław Krzemiński

,,Iskra” przedstawia czasy krótko przed I wojną światową aż do roku 1917/początku 1918. Stanisław Krzemiński, twórca takich serialów jak kultowa niegdyś ,,Plebania”, czy ,,Londyńczycy” zabiera nas do wojennego Krakowa, jednocześnie ukazując losy młodych chłopców, którzy walczyli za Ojczyznę. Nieczęsto Polacy, znajdujący się w trzech różnych zaborach, musieli się nawzajem zabijać. To historia, która powstała na podstawie zapisków matki pana Stanisława. Muszę przyznać, że choć początkowo nie byłam zbytnio do niej przekonana, po przeczytaniu ostatniego zdania z ochotą przeczytałabym już drugi tom, który planowo na półki księgarń ma trafić już we wrześniu.


100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Stanisław Krzemiński zawiera ważny głos w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ta powieść to dowód prawdziwego męstwa, sytuacji kobiet w tych czasach, które nie dość, że czekały na mężów, braci, ojców, często musiały stawiać czoła codziennym trudnościom by przeżyć. Czy wojna to dobry czas na miłość? O tym przekonacie się sami, zapoznając się z ,,Iskrą”. Na polskim rynku ukazał się już drugi tom serii, z którym także będę miała chęć się zapoznać. Mowa oczywiście o ,,Jesiennym poniedziałku”.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także