Impreza na 100 osób to nie problem. Wiele zależy od tego, jak szybko zaczniesz przygotowania i co zechcesz podać gościom do jedzenia.

Impreza na 100 osób to nie problem

 Przekąski idealne na podróż koleją

 Szaszłyki z piersi kurczaka

 Domowe posiłki – to ma sens

Dobry plan to podstawa

Jak być może wiecie, w harcerstwie działamy od dobrych 15 lat. Zawsze podczas hufcowych imprez jest ze 100 osób, więc organizatorzy muszą być na to przygotowani. W czerwcu zeszłego roku tak się zdarzyło, że to właśnie ,,Odkrywcy” zorganizowali Festiwal Piosenki pod nazwą ,,Odkrywamy nieznane…Piosenki szantowe”. Tak naprawdę tylko dzięki dobremu rozeznaniu i przygotowaniu udało nam się zaplanować pracę. Dzień wcześniej spotkaliśmy się by udekorować salę, rozłożyć talerze, kubeczki, by mniej pracy zostało na ostateczny dzień. Festiwal miał odbyć się w piątek chyba o 15, więc poprosiliśmy dzieci, by przyszły wcześniej.

Czasem może jednak coś nie wyjść…

Choć wszystko mieliśmy pozornie perfekcyjnie zaplanowane, okazało się, że osoby odpowiedzialne na przygotowywanie jedzenia były w szkole, nie zdążyły, rozchorowały się itp. W rezultacie końcowym musiałyśmy przygotować jedzenie na 100 ludzi w trzy osoby, a czasu było naprawdę niewiele! W okolicach godziny spotkania doszło dwoje harcerzy, dzięki którym praca nieco się przyśpieszyła. Niemniej, przeżyłyśmy moment grozy, że nie będziemy miały co podać gościom do jedzenia. Postawiłyśmy na bardzo proste i dość szybkie w przygotowaniu przekąski – owoce, sałatkę owocową oraz warzywne burgery dla każdego gościa. Chyba pojawiło się także pokrojone ciasto.

Impreza na 100 osób to nie problem

Uważamy, że impreza na 100 osób nie jest problemem, ale wiele zależy też od tego, co zdecydujemy się naszym gościom do jedzenia podać. My postawiłyśmy na proste i szybkie w przygotowaniu, dość sycące dania, które zadowoliły z pewnością większość uczestników Festiwalu. Dla osób, które nie przepadają za warzywami, były owoce i chyba ciasto, a dla tych, którzy lubią wszystkie typy porcje witamin, sałatka owocowa. Zdajemy sobie sprawę z tego, że gdyby do przygotowania był dwudaniowy obiad, ciasta, przekąski same na pewno nie dałybyśmy rady tego przygotować. Niemniej, wychodzimy z założenia, że i tak najważniejsza jest wspólna integracja, a nie całe stoły pełne jedzenia.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także