Identyczny ubiór. Dlaczego jest tak ważny w harcerstwie? Chodzi przede wszystkim o kwestie utożsamiania się z danym środowiskiem.

Identyczny ubiór

Świecznisko – idealny moment na przemyślenia

Czy naprawdę całe życie chcemy poświęcić harcerstwu?

Próba adekwatna do wieku

Gadżety harcerskie

Ten, kto wymyślił różnego rodzaju gadżety harcerskie, powinien otrzymać odznakę za pomysłowość. Nie zaprzeczymy, że bardzo podoba nam się, jak dane środowisko ma np. wszystkie równe plecaki, plakietki danego szczepu/hufca, polary, koszulki. Niektóre miasta mogą poszczycić się naprawdę sporą ilością wspólnych przedmiotów. Nie mamy pojęcia, czy na wszystko jest dotacja, czy płacą za to rodzice, jednak wygląda to naprawdę bardzo fajnie.

Identyczny ubiór. Dlaczego jest tak ważny w harcerstwie?

Identyczny ubiór bardzo dobrze opisuje daną drużynę. Gdy wybierzemy się np. na jakiś większy zlot, weźmiemy udział w apelu na zgrupowaniu, nikt nie ma wątpliwości, z jakiego środowiska kto jest. Drużyna ,,Odkrywców” ma takie same szare koszulki z logo drużyny i imieniem z tyłu. Swego czasu mieliśmy też zielono-czerwone chusty skautowe i powoli zamierzamy do tego wracać. Coraz więcej osób w hufcu ma także jednolite polary. Podczas wystąpień, wart, czy udziału w mszach, naprawdę nie mamy się czego wstydzić.

A gdy wyrośniesz, odsprzedaj młodszemu harcerzowi

Bardzo fajnym pomysłem jest kupowanie uniwersalnych przedmiotów. Dzięki temu, gdy wyrośniemy z polaru, możemy odsprzedać go młodszemu harcerzowi, jeżeli oczywiście będzie jeszcze w dobrym stanie. Tak, jak oddaje się mundur, tak samo można zrobić z innymi rzeczami, które będą na nas za małe. Podobnie rzecz będzie się miała wtedy, jeśli postanowimy na jakiś czas z harcerstwa odejść. Dzięki uniwersalności przedmiotów nie będziemy musieli martwić się ich dalszym losem.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także