Praca nie dla każdego musi być przyjemnością. Nie da się jednak ukryć, że za coś trzeba żyć, a tylko płatne zajęcie pozwoli nam na zaspokojenie podstawowych potrzeb.

Idealne, sprawdzone miejsce pracy

 Nie pozwól by cel zniknął Ci z oczu

 Kiedy jest najlepszy czas na otwarcie własnej działalności gospodarczej?

 Czy rodzinny biznes ma rację bytu?

Freelancer w restauracji

Już kilka lat temu, jeszcze zanim założyłyśmy własny biznes, bardzo często mogłyśmy w internetowych wpisach poczytać o tym, że freelancer bardzo miło spędza czas w restauracji. Człowiek z wolnym zawodem nie wybierał się tam po to by jeść, ale właśnie do pracy. Niektórzy uważają, że w otoczeniu innych osób, w spokoju lokalu ich zadania wykonywane są szybciej i efektywniej. Nic nie rozprasza ich uwagi, mogą skupić się tylko na pracy. Minusem dla początkujących przedsiębiorców może być konieczność opłacania rachunków, choćby za kawę w lokalu.

A może własne biuro?

Są też tacy, którym najlepiej pracuje się we własnym biurze. Nie każdy może sobie od razu pozwolić na osobny lokal, dlatego niektórzy ratują się wydzielaniem sobie osobnego pokoju do pracy. Zrobić to mogą jednak tylko Ci, którzy mają duży dom. Nie wyobrażam sobie, by z 2-3-pokojowego mieszkania jeszcze jeden oddać na gabinet do pracy. Na własnym przykładzie możemy stwierdzić, że ,,wyjście do pracy” działa na nas o wiele bardziej mobilizująco niż biuro w domu. Gdy wychodzimy, trzeba jednak przebrać się w wyjściowe ubrania, nieco przyszykować. Pracować w domu możemy nawet w piżamie.

Idealne, sprawdzone miejsce pracy

Idealne, sprawdzone miejsce pracy. Czy takie w ogóle istnieje? Myślimy, że dla każdego będzie to coś innego. Nam najlepiej pracuje się w samodzielnym biurze, choć czasami można ulec znużeniu, zwłaszcza wtedy, gdy przez dzień nie pojawia się żaden klient. Jak to jednak bywa w tym zawodzie, dla chcącego nic trudnego. Pamiętajmy o tym, że nawet pracując, należy zadbać o przerwy regeneracyjne, tak niezbędne dla odświeżenia umysłu w każdej pracy.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także