Nie wiem, czy odkryłyśmy Amerykę, czy też nie, ale cena rezerwacji pokoju hotelowego w zależności od daty złożenia dyspozycji znacząco się różni. Hotel rezerwuj wcześniej – to się opłaca!

Hotel rezerwuj wcześniej

 Hotelik Relax w Łodzi

 Nohotel w Szczecinie

 Tani nocleg w Celejowie

Jeżeli jeszcze nie widzieliście wpisu o promocjach PKP to zapraszamy. Skoro już oszczędzać pieniądze, to na podróże również.

Hotel rezerwuj wcześniej

Część z Was pewnie wie, że planujemy wyjazd do Warszawy. Oooo, bardzo długo planujemy, bowiem ostatni raz byłyśmy tam w 5. czy 6. klasie podstawówki. Czyli około 10 lat temu. Do stolicy miałyśmy jechać w marcu, jednak sprawy nieco się skomplikowały i wyjazd musiałyśmy odłożyć. Wybrałyśmy miesiąc, gdzie wszystko już pięknie zakwitnie, a my w luźnych sweterkach będziemy przemierzać kolejne zakątki metropolii. Maj. To wtedy odbędziemy tę podróż.

Jako osoby zapobiegawcze, wiedziałyśmy, że w jednym miesiącu nie będziemy w stanie odłożyć kilkuset złotych na wycieczkę do stolicy. Dlatego też hotel zarezerwowałyśmy już na końcu lutego, czyli 2,5 miesiąca przed planowanym przyjazdem. Doszłyśmy do wniosku, że raz się żyje, a patrząc na ceny hoteli, gdzie za hotelik miałyśmy zapłacić prawie że porównywalną cenę z noclegiem w 4**** renomowanym hotelu, wybór zdawał się być oczywisty.

Z ciekawości postanowiłyśmy śledzić, jak rozwinie się dalej sytuacja. Tym bardziej, że wybieramy się akurat w czasie Targów Książki, więc zainteresowanie noclegami będzie wysokie. I okazało się, że cena sukcesywnie rośnie. Na dzień dzisiejszy jest już o 30 złotych wyższa od tej, którą my uiściłyśmy. Gdybyśmy zarezerwowały pokój 2 tygodnie przed planowanym dniem przyjazdu, podejrzewam, że na taki ,,luksus” nie byłoby nas stać i musiałybyśmy znaleźć po prostu jakiś hostel.

Oczywiście, że nie ma nic złego w rezerwacji tańszych miejsc noclegowych. Ale skoro można za zbliżoną cenę dokonać rezerwacji pewnego terminu na kilka miesięcy naprzód i przebywać w komfortowych warunkach to dlaczego z tego nie skorzystać. Osobiście nie znamy chyba żadnej osoby, która nie chciałaby wykorzystać takiej okazji. Ty też nie. Dlatego przed pewną podróżą z planowanym noclegiem, sprawdź ceny hoteli. I zarezerwuj ten, który najbardziej Ci się spodoba. Może być i 4****. A co tam. Raz się w końcu żyje.

Zobacz także