Grodziszcze w Gieczu to kolejny oddział Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Znajduje się ok. 25 km od Grzybowa, ale także Pobiedzisk, w których czekają na nas kolejne grody.

Grodziszcze w Gieczu

 Gród w Grzybowie

 Gród Pobiedziska w Pobiedziskach

 Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy

Uwielbiamy starodawne chaty!

Może jeszcze nie wiecie, bo czytacie nas od niedawna lub wpadliście tutaj dopiero pierwszy raz, ale musimy zdradzić Wam pewną informację. Od dawien dawna uwielbiamy starodawne chaty i gdy tylko nadarzy się okazja ich zwiedzenia, korzystamy z niej bez umiaru. Bardzo lubimy chodzić do Muzeum Wsi, czy innego typu skansenów, które znajdują się akurat na terenie,który mamy zamiar zwiedzić. Aż dziw, że do Giecza dotarłyśmy dopiero w tym roku.

Grodziszcze w Gieczu

Grodziszcze w Gieczu

Grodziszcze w Gieczu

Grodziszcze w Gieczu

Czerwcowa wycieczka śladami grodów

Postanowiłyśmy wykorzystać wolną sobotę i piękne czerwcową pogodę i wybrać się do trzech miejsc, które od jakiegoś czasu pozostawały na naszej liście miejsc do odwiedzenia. Swoją wycieczkę zaczęłyśmy od grodu w Grzybowie, następnie było Grodziszcze w Gieczu, a na koniec Gród Pobiedziska w Pobiedziskach, który w końcu był czynny. Musicie wiedzieć, że coś nie miałyśmy szczęścia do tej ostatniej atrakcji. Za każdym razem gdy znajdowałyśmy się w jej okolicy okazywało się, że jest już nieczynna. Tym razem udało nam się trafić na weekend, w który przyjmowane są osoby indywidualne.

Grodziszcze w Gieczu

Grodziszcze w Gieczu

Grodziszcze w Gieczu

Grodziszcze w Gieczu

Grodziszcze w Gieczu

Grodziszcze w Gieczu składa się jakby z dwóch obiektów. Na początku musimy wejść bramą główną i udać się do budynku, gdzie oprócz biletu wstępu możemy nabyć także pamiątki. Wstęp nie jest drogi, bo dla uczniów to 3 zł, a dla osób dorosłych 5. W czasie naszej wizyty w budynku można było obejrzeć wystawę archeologiczną. Następnie można obejść dość rozległy park i udać się bliżej miejsc parkingowych, gdzie czekają na nas starodawne chaty. W pierwszej z nich była wystawa tymczasowa poświęcona temu, czym zajmowali się ludzie w dawnych czasach. Następnie można obejść pozostałe budynki. Nie są bogato wyposażone, jednak każdy z nich reprezentuje inny dział tego, czym zajmowali się nasi przodkowie. Biorąc pod uwagę, że bilet wstępu to tylko kilka złotych, warto się tam wybrać, gdy będziecie w okolicy. Można płacić kartą.

Grodziszcze w Gieczu

Grodziszcze w Gieczu

Grodziszcze w Gieczu

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także