Gród w Grzybowie znajduje się 7 km od Wrześni. Warto wybrać się na zwiedzanie obu miejsc lub połączyć wycieczkę jeszcze z innymi grodami, które znajdują się w okolicy – w Gieczu, Pobiedziskach i skansenem w Dziekanowicach.

Gród w Grzybowie

 Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach

 Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy

 Skansen Miniatur w Pobiedziskach

Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy

Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy składa się z kilku oddziałów. Na chwilę obecną udało nam się odwiedzić prawie wszystkie miejsca, a były to Wiatrak holender w Rogierówku (koło Kiekrza), Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach, Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, Gród w Grzybowie, Grodziszcze w Gieczu. Przed nami jeszcze Ostrów Lednicki, jednak mamy nadzieję, że uda nam się to nadrobić jeśli już nie w tym, to z pewnością w następnym roku.

Gród w Grzybowie

Gród w Grzybowie

Gród w Grzybowie

Jak już wspomniałyśmy, gród w Grzybowie znajduje się bardzo blisko Wrześni, więc warto podczas planowania wycieczki o tym pamiętać. Na początku możemy kupić bilety oraz różne pamiątki. Wstęp nie jest drogi, 3 zł dla dzieci, 5 dla dorosłych. Następnie możemy wejść na drewniany taras i podziwiać gród w Grzybowie z góry. Następnie udając się w lewo po łuku możemy zapoznać się z tablicami edukacyjnymi, a także obejrzeć chaty w środku, czy zajrzeć do dawnej umywalni. Obejście wszystkiego nie zajmuje aż tak wiele czasu, choć teren jest dość obszerny. Na zwiedzanie ze spokojem możecie zaplanować sobie z godzinkę.

Gród w Grzybowie

Gród w Grzybowie

Gród w Grzybowie

Ścieżka edukacyjna/quiz/labirynt

Z racji tego, że gród w Grzybowie odwiedziłyśmy tuż po Dniu Dziecka, na miejscu czekała na nas niespodzianka. Miałyśmy okazję rozwiązać test na podstawie ścieżki edukacyjnej, uzupełniając brakujące słowa i odgadując hasło. Był także quiz, a właściwie krzyżówka, sprawdzająca naszą wiedzę ogólną o władcach i grodach. Na koniec labirynt, w którym rycerz musiał tak iść, by zebrać wszystkie swoje atrybuty, docierając do grodu. Nie ukrywamy, że te dodatkowe zadania okazały się dla nas naprawdę miłą niespodzianką. Dzięki nim jeszcze milej będziemy wspominać naszą wizytę w grodzie w Grzybowie.

Gród w Grzybowie

Gród w Grzybowie

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także