Gdzie stołować się poza granicami kraju? Czy koniecznie trzeba odwiedzać popularne na całym świecie sieciówki z fast foodami, czy można wybrać inne opcje?

Gdzie stołować się poza granicami kraju?

Pierogarnia Mąka i Woda w Pucku

Pierogarnia Mandu w Gdańsku

Cafe Puck w Pucku

Zagraniczne wycieczki nas pociągają

Bardzo lubimy wycieczki po Polsce i po świecie, dlatego nie ma co ukrywać, że najchętniej podróżowałybyśmy przez większą część roku. Nie można jednak mieć wszystkiego. Jak pewnie sami wiecie, stołowanie się w Polsce, czy za granicą nie należy do najtańszych opcji, z którymi musimy się zetknąć. Jak sobie z tym poradzić? Czy jedynym wyborem jest stołowanie się w sieciówkach?

Jedzenie z Polski i lokalne przysmaki

W ciągu ostatnich kilku lat udało nam się być w kilku państwach. Miałyśmy okazję pokosztować lokalnych przysmaków, ale także typowo polskiego jedzenia, które wiozłyśmy ze sobą z Polski. Nigdy bowiem nie jesteśmy pewne, czy na miejscu nam coś zasmakuje. Z racji tego, że jedziemy autobusem, można więc zabrać nieco swoich zapasów. Za tą opcją dodatkowo przemawia fakt, że jedzenie kupione w kraju jest o wiele tańsze, niż to za granicą.

Gdzie stołować się poza granicami kraju?

Czy za granicą trzeba koniecznie stołować się w Mc Donald’sie, bo mamy świadomość tego, że na pewno się tam najemy i wiemy, na co trafimy? Niekoniecznie. My lubimy odwiedzać zarówno te lokale z fast foodami, jak i inne restauracje. Na te pierwsze kusimy się przede wszystkim z tego względu, że mamy pewność, że na pewno będzie tam toaleta, a przy odrobinie szczęścia może także trafić się kontakt do załadowania telefonu. Ceny za granicą, w przeliczeniu na polskie, wcale nie są tam za bardzo przystępne, więc taniość jedzenia tam jest mitem.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także