Łódź z całą pewnością należy do jednego z naszych ukochanych miast. Zastanawialiście się kiedyś gdzie smacznie zjeść w Łodzi? Już nie musicie.

Gdzie smacznie zjeść w Łodzi?

 Muzeum Fabryki w Łodzi

 Muzeum Miasta Łodzi

 Muzeum Komunikacji Miejskiej w Łodzi

Gdzie smacznie zjeść w Łodzi – centrum

Tubajka (Park Zdrojowy 3)

Tubajkę pokochałyśmy od pierwszej wizyty. Znajduje się w Parku Zdrojowym, niedaleko łódzkiej Palmiarni, a, co najważniejsze, od przekroczenia progu poczujemy się jak w prawdziwej bajce. Także kulinarnej. Przepiękne wnętrza, zmienny wystrój sal, warsztaty dla dzieci i dorosłych. Zmienne menu, które oczaruje niejednego niejadka. Kanapki, desery, ciasta. Znajdź chwilę, daj się oczarować, a z pewnością będziesz tam wracać cyklicznie. Tak jak my.

Gdzie smacznie zjeść w Łodzi?

Gdzie smacznie zjeść w Łodzi?

Spółdzielnia w Łodzi (ul. Piotrkowska 138/140)

Choć same wizytę w tym miejscu zaliczyłyśmy do średnio udanych, być może kucharz miał gorszy dzień i wyczucie smaku, o tyle Łodzianie uwielbiają Spółdzielnię. Znajduje się ona w kompleksie Piotrkowska OFF, obok innych równie klimatycznych knajpek. W letnie miesiące przed lokalem znajduje się wystawiony ogródek, wewnątrz jest także sporo miejsc siedzących. Spółdzielnia słynie z dań śniadaniowych, lunchowych, ale i klimatu, gdzie można spotkać się z przyjaciółmi na luzie.

Gdzie smacznie zjeść w Łodzi?

Gdzie smacznie zjeść w Łodzi?

 Łącznik w Łodzi (ul. Piłsudzkiego 135)

Gdzie smacznie zjeść w Łodzi? W Łączniku! To miejsce wyjątkowe, znajdujące się kilkanaście minut drogi piechotą od Tubajki. Choć początkowo miałyśmy problem z tym, aby tam trafić (lokal znajduje się w głąb podwórka od strony ulicy), o tyle już sam wystrój, jak i serwowane dania sprawiły, że zakochałyśmy się w tym miejscu od pierwszej chwili. Leżaki, żółto-czarne barwy, takie same krzesła, stylowe stoliki. Przepięknie oświetlony bar i, co istotne, rozpływające się w ustach desery skutecznie przekonały nas do tego, by Łącznik odwiedzać. Do czego i Was zachęcamy.

Gdzie smacznie zjeść w Łodzi?

Gdzie smacznie zjeść w Łodzi?

Lokal w Łodzi (aleja Leona Schillera)

Był taki czas, kilka lat temu, kiedy z pasją oglądałyśmy wszelkiego rodzaju programy kulinarne typu TopChef, MasterChef, Kuchenne rewolucje. Właśnie w pierwszym z nich wystąpiła Marta Edmund, pracująca w łódzkim Lokalu. Niewiele myśląc, będąc w naszym ukochanym mieście, postanowiłyśmy zajrzeć do pasażu Schillera i spróbować pyszności, wydawanych przez kuchnię. Miejsce stylowe, z tego, co się orientujemy, dość często organizowane są tam różnego typu imprezy kulturalne. Lokal z duszą i przepysznym jedzeniem, z którego wychodzi się z ciężkim sercem, by niebawem znów do niego wrócić.

Gdzie smacznie zjeść w Łodzi?

Gdzie smacznie zjeść w Łodzi?

Restobar MitMi (ul. Piotrkowska 138/140)

Kto wie, czy gdybyśmy podczas naszej pierwszej wizyty w Łodzi, nie wstąpiły do wyżej wymienionych miejsc, tak chętnie wracałybyśmy do tego miasta? Do dziś z rozrzewnieniem wspominamy przepyszne jedzenie przygotowane w Restobar MitMi, które, jak widzicie poniżej, w 2013 roku zostało okrzyknięte najlepszą nową restaurację zdaniem czytelników portalu ,,Jemy w Łodzi”. Przepyszne burgery, naleśniki, sałatki. Poezja smaków podana w stylowo urządzonym wnętrzu. Coś nam się wydaje, że planując kolejną wyprawę do Łodzi, to miejsce będzie obowiązkowe na liście miejsc do odwiedzenia!

Gdzie smacznie zjeść w Łodzi?

Gdzie smacznie zjeść w Łodzi?

Zobacz także