Uwielbiamy odkrywać nowe smaki. Podróżować, zwiedzać. Czasem trzeba też coś jeść. Sprawdź, gdzie smacznie zjeść w Gnieźnie?

Gdzie smacznie zjeść w Gnieźnie?

 Punkt widokowy w Gnieźnie (Katedra)

 Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie

 Jezioro Jelonek i Aleja Rzeźb w Gnieźnie

Co warto zobaczyć w Gnieźnie?

Gniezno to pierwsza stolica Polski. Miejsce, gdzie toczyła się historia. Warto przyjechać tutaj z wycieczką, chociaż na jeden dzień. Sprawdź, co warto zobaczyć i gdzie smacznie zjeść w Gnieźnie. Przede wszystkim stoi wybrać się do:

 Katedry Gnieźnieńskiej, by zobaczyć słynne drzwi, przedstawiające Świętego Wojciecha

 razem z aplikacją mobilną Królika GOń! przejść blisko 6-kilometrową trasę. Przy okazji dowiadując się o Powstaniu Wielkopolskim, czy starej Parowozowni

 odwiedzić Muzeum Początków Państwa Polskiego oraz Muzeum Zabytków Kultury Technicznej

Wszystkie miejsca, gdzie warto zajrzeć znajdziesz we wpisie:

Co warto zobaczyć w Gnieźnie? – KLIK

Gdzie smacznie zjeść w Gnieźnie?

 Taka Karma (ul. Bolesława Chrobrego 17-19)

Gdzie smacznie zjeść w Gnieźnie?

Myślisz o zdrowej żywności? Wegańskiej, wegetariańskiej i bez zbędnych ulepszaczy? Nam w głowie pojawia się ona. Taka Karma. Podbiła gnieźnieński rynek szczerością i smakiem. Uwielbiamy kanapki – nasz hit to Vegan Classic, świeżo wyciskane soki, czy ostatni produkt – hummusy! Jednego jesteśmy pewne. Po odwiedzeniu Karmy raz, ponownie nikt nie będzie musiał Cię namawiać do powrotu. Sam przepadniesz!

 Familijny Kącik (ul. Grzybowo 5)

Gdzie smacznie zjeść w Gnieźnie?

Familijny Kącik to miejsce, które w pierwszej stolicy Polski jest już co najmniej 4 lata. Punkt prowadzony z pasją, domowe, smaczne jedzenie. Ceny nie są wygórowane. Co istotne dla osób, które odwiedzają chorych w szpitalu, lokal znajduje się niedaleko św. Jana. Wystrój jest minimalistyczny, do wyboru są dania obiadowe, jak i desery. Całkiem niedaleko od rynku.

 Restauracja Europejska (ul. Dąbrówki 19)

Gdzie smacznie zjeść w Gnieźnie?

Miejsce z tradycjami. Nieco przestarzały wystrój wnętrz. Widać tutaj upływ czasu. Z chęcią jednak starsi ludzie przychodzą tutaj na bale, czy imprezy okolicznościowe. Jedzenie jest całkiem smaczne. Zjemy tutaj zarówno wystawny obiad, jak i pyszny lekki deser. Restauracja z tradycjami od lat znajduje się na kulinarnej mapie Gniezna.

 Cukiernia Niemann w Gnieźnie (ul. Warszawska 40)

Gdzie smacznie zjeść w Gnieźnie?

Kto z nas nie lubi w upalne dni zjeść pysznego deseru? Wówczas zapraszamy na ulicę Warszawską 40, tuż przy gnieźnieńskim rynku. Można zakupić lody na wynos, jak i na miejscu w pucharku. Co ważne, smak sprawia, że nie warto szukać innych alternatyw. Ceny także są zadowalające. Daj sobie chwilę czasu, przysiądź na krześle i delektuj się smakiem. Tym smakiem.

Gdzie smacznie zjeść w pierwszej stolicy Polski?

 Kawiarnia Hotel Atelier (ul. Tumska 5)

Gdzie smacznie zjeść w Gnieźnie?

Miejsce, gdzie możesz zarówno przenocować, jak i zjeść pyszne dania. Znajduje się tuż obok gnieźnieńskiej katedry, w samym sercu rynku. Warto zajrzeć tutaj, jeśli macie ochotę napić się aromatycznej kawy, czy w ciepłe dni posiedzieć w ogródku. My byłyśmy zachwycone.

 Za drzwiami (ul. Tumska 11)

Gdzie smacznie zjeść w Gnieźnie?

Prawie naprzeciwko Kawiarni Atelier, znajduje się ona. Restauracja Za drzwiami. Kiedyś w ofercie mieli sałatkę z serem camembert, żurawiną i sałatami. Nie było sposobności, aby przejść obok niej obojętnie. Tymczasem pojawia się w określone pory, warto śledzić. Niemniej, byłyśmy tutaj kilka razy i za każdym razem byłyśmy oczarowane. Wystrojem i smakiem. Jedno nie ustępuje drugiemu. Z ogródka rozciąga się piękny widok na katedrę.

 Bar TeleObiadki (Osiedle Władysława Łokietka 26)

Dwukrotnie byłam tutaj na wigiliach firmowych. Za każdym razem nie mogłam oprzeć się smakowi serwowanych potraw. To domowe, przepyszne dania. Co ważne, istnieje możliwość dowozu do domu. Co tydzień pojawia się zmienne menu, a ceny, no cóż, są więcej niż zadowalające. Z tego też powodu na półkoloniach właśnie tutaj się serwowaliśmy. Porcje były tak duże, że nie sposób było je przejeść. Bar znajduje się niedaleko Galerii Handlowej.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także