Wpadlibyście kiedyś na pomysł, aby założyć lokal specjalizujący się w produkcji belgijskich frytek? Ja pewnie nie. Ale twórcy Burger M.E.N. wiosną wystartowali ze swoim projektem. Martyna takich rzeczy

nie jada, ale ja nie potrafiłam się oprzeć i musiałam zajrzeć do lokalu Frytoteka w Toruniu (Piekary 22).

Frytoteka w Toruniu

 Fontanna światło-dźwięk w Toruniu

 Panorama Torunia w dzień i w nocy

 Park Miejski na Bydgoskim Przedmieściu

Małe wnętrze w lokalu Frytoteka w Toruniu

Wnętrze jest stosunkowo małe. Policzyłam, że w lokalu znajduje się 13 miejsc, chociaż kto by chciał siedzieć w lokalu, gdy lato w pełni. Lepiej kupić frytki w wersji małej lub dużej, do tego 2 sosy + ser i ruszyć na spacer klimatycznymi uliczkami Torunia. Wchodząc tam poczułam się trochę jak w przedszkolu (to chyba przez te krzesełka), ale w żadnym stopniu nie wpływa to negatywnie na odbiór lokalu. Powiedziałabym, że przywołuje miłe wspomnienia.

Frytoteka w Toruniu

Frytoteka w Toruniu

Nie za bardzo wiedziała czego się spodziewać

Nie do końca wiedziałam czego się spodziewać, więc zdecydowałam się na wersję małą z ketchupem i majonezem. Czas oczekiwania to około 10 minut. Chwilę posiedziałyśmy w środku, żeby frytki trochę przestygły i ruszyłyśmy dalej. Co działa na plus tego wnętrza, to niesamowicie barwne krzesełka. Wyłożenie podłogi jest identyczne jak blaty stolików. Stwarza to niepowtarzalny klimat. Dodatkowo w menu znajdziemy także napoje, jednak Frytoteka w Toruniu słynie z produkcji frytek.

Frytoteka w Toruniu

Frytoteka w Toruniu

Frytoteka w Toruniu

Czy Frytoteka w Toruniu spełniła moje oczekiwania?

Osobiście jestem wielką fanką tego typu przekąsek. Muszę przyznać, że takie podanie dania bardzo mi odpowiadało. Może nieco przeszkadzał mi w odbiorze ser, ale nie było go znowu jakoś dużo. Grubasy idealnie skomponowały się z wybranymi przeze mnie sosami. Mam może jedno małe zastrzeżenie co do tego, że niektóre kawałki były czarne i niezbyt smaczne, ale wiadomo, jak to bywa z ziemniakami. Uważam, że Frytoteka w Toruniu może mieć wielu klientów. Wiem, że jeszcze nieraz tam zajrzę, bo ceny są naprawdę okazyjne! To co, widzimy się we Frytotece?

Frytoteka w Toruniu

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także