Koszalin, a także zachód Polski to były dla nas wciąż tereny nieodkryte. Na końcu marca bieżącego roku postanowiłyśmy więc się tam wybrać i sprawdzić, jakie wrażenie na nas wywrą tamtejsze miejscowości.

Fragment murów obronnych w Koszalinie

 Migawki z Koszalina

 Domek Kata w Koszalinie

 Park im. Książąt Pomorskich w Koszalinie

Czy warto odwiedzić Koszalin?

Na początek wspomnimy, że Koszalin zdecydowanie warto dowiedzieć, gdyż nie dość, że wszystkie ciekawsze atrakcje znajdują się w bliskiej okolicy Dworca PKP, skąd można śmiało dojść wszędzie na pieszo, to dodatkowo wszystkie miejsca znajdują się w niedalekim oddaleniu od siebie, dzięki czemu nie tracimy wiele czasu na przemieszczanie się od jednej atrakcji do drugiej. Fragment murów obronnych w Koszalinie to nie była atrakcja, którą miałyśmy w planach, ale postanowiłyśmy się jej bliżej przyjrzeć.

Fragment murów obronnych w Koszalinie

Fragment murów obronnych w Koszalinie

Fragment murów obronnych w Koszalinie

Niedaleko Pałacu Młynarza w Koszalinie

Fragment murów obronnych w Koszalinie znajduje się niedaleko Muzeum Pałac Młynarza w tym że mieście. Jest to kompleks kilku budynków, z którym najwięcej czasu zajmuje nam zwiedzanie pałacu. Wszystkie sale są dokładnie umeblowane, możemy także obejrzeć wystawę archeologiczną, pieniężną i malarską. Po wyjściu z pałacu czeka na nas kuźnia, dom chłopski, w którym możemy m.in. zobaczyć stroje państwa młodych. Bilet wstępu jest dość tani, więc warto skorzystać z tej atrakcji. Zwiedzanie zajmuje godzinę-dwie, więc warto być na to przygotowanym.

Fragment murów obronnych w Koszalinie

Fragment murów obronnych

Fragment murów obronnych w Koszalinie znajduje się tuż obok Pałacu, ale także Parku im. Książąt Pomorskich, czy Domku Kata. Jak już wspomniałyśmy wcześniej, w Koszalinie wszędzie jest blisko, więc warto obejrzeć wszystkie znajdujące się obok siebie atrakcje. Fragment murów obronnych w Koszalinie to miejsce, którego bliższa obserwacja zajmie nam dosłownie kilka minut. Bardzo lubimy w miastach oglądać fortyfikacje obronne, więc obok tej koszalińskiej także nie mogłyśmy przejść obojętnie. Mury miejskie w jakich miastach zwróciły Waszą największą uwagę? Które z nich możecie nam polecić? 🙂

Fragment murów obronnych w Koszalinie

Fragment murów obronnych w Koszalinie

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także