Fokarium na Helu najchętniej odwiedzałybyśmy co roku, jednak niestety jest to niemożliwe. W tym roku jednak ponownie postanowiłyśmy koniecznie się tam wybrać. Dlaczego?

Fokarium na Helu

 Muzeum w Fokarium na Helu

 Muzeum Rybołówstwa na Helu

 Migawki z Helu

Małe foczki w Fokarium na Helu <3

Już w zeszłym roku miałyśmy wielką ochotę wybrać się na Hel, by pierwszy raz w życiu zobaczyć małe foczki, które urodziły się w helskim fokarium – Neptuna, Nordę i Natkę. Zanim jednak się zorientowałyśmy, że chciałybyśmy na 100% pojechać okazało się, że foczki są już w morzu… W tym roku więc nie mogłyśmy przegapić takiej okazji i gdy tylko dowiedziałyśmy się, że na przełomie lutego i marca w Fokarium pojawiły się aż cztery małe foczki wiedziałyśmy, że w tym roku nie odpuścimy. Koniecznie musiałyśmy zobaczyć Oceanografię (Oceankę), Okrzemkę, Ostroję i ich brata Omułka. Wszystkie foczki mają inne mamy.

Fokarium na Helu

Fokarium na Helu

Fokarium na Helu

Fokarium na Helu

Fokarium na Helu

Tani bilet wstępu

Dawniej bilet wstępu kosztował 2 złote, obecnie zdrożał do 5, jednak i tak bardzo opłaca się tam wejść. Jeśli chcecie także skorzystać ze wstępu do muzeum musicie dodatkowo dopłacić złotówkę. Wejście na teren Fokarium odbywa się dość sprawnie, trzeba mieć najlepiej uszykowane 5 złotych, które wrzuca się do kasownika i można przechodzić. Dla grup ustanowiono osobne wejście. Jeśli chcecie zdążyć na karmienie fok dobrze być co najmniej 30 minut wcześniej, gdyż zawsze są tłumy przed wejściem, nie mówiąc już o zajęciu dobrego miejsca w środku.

Fokarium na Helu

Fokarium na Helu

Fokarium na Helu

Fokarium na Helu

Fokarium na Helu

Fokarium na Helu

Wspaniała atrakcja połączona z karmieniem fok

Karmienie fok jest właściwie jedyną i najciekawszą atrakcją Fokarium na Helu, oczywiście oprócz obserwowania wodnych mieszkańców. Cały pokaz trwa ok. 30 minut, w trakcie którego foki są przedstawiane z imienia, omawiany jest ich wiek, wykonują także różne zadania, za które otrzymują smaczne śledzie, za którymi wprost przepadają. Najlepiej wybrać się do Fokarium w okolicach godziny 11 (w czasie, gdy my byłyśmy, właśnie wtedy odbywało się karmienie). Małe foki niestety były niewidoczne z zewnątrz, ale po wejściu do Muzeum można było je popodglądać co nieco przez szybkę, gdyż ich teren był otoczony płotkiem. Obecnie wszystkie cztery maluchy znajdują się już w wielkiej wodzie. Życzymy ich udanych łowów 🙂 Na terenie Fokarium działa też sklepik, w którym zachęcamy do zakupów. My skusiłyśmy się na puzzzle z Nordą i jej mamą za 16 złotych.

Fokarium na Helu

Fokarium na Helu

Fokarium na Helu

Fokarium na Helu

Fokarium na Helu

Fokarium na Helu

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także