Remigiusz Mróz to stosunkowo młody, ale bardzo płodny pisarz. Co stoi za jego sukcesem? Poznajcie fenomen Remigiusza Mroza.

Fenomen Remigiusza Mroza

 ,,Kontratyp”

 ,,Zerwa”

 ,,Prom”


Remigiusz Mróz i jego dorobek

Pisarz zadebiutował zaledwie kilka lat temu, jednak od tamtego czasu na polskim rynku ukazało się jego 30 powieści w różnych gatunkach, a także jedna o warsztacie pisarskim. Łącznie wydał więc 31 publikacji, a to jeszcze nie koniec. Co roku w Polsce ukazuje się po kilka jego powieści, a czytelnicy wciąż nie mają dosyć. Fenomen Remigiusza Mroza polega chyba przede wszystkim na tym, że pisarz może nie pojawia się na wielu spotkaniach autorskich, jednak zarówno w sieci jak i na targach ma czas dla czytelników.


Zachwyca od pierwszej strony

Remigiusz Mróz tworzy książki lekkie, niewymagające od czytelnika wielkiego zaangażowania umysłowego. Nieważne, jak byśmy się nie starały, chyba nigdy nie udało nam się przewidzieć żadnego zakończenia jego powieści. Piszę w liczbie mnogiej, dlatego, że Paulina całkiem niedawno także wkręciła się w jego twórczość. Najpierw był ,,Behawiorysta”, a następnie seria z Chyłką, którą pochłania niemalże tom po tomie. Sama jestem zdziwiona jej tempem i zaciętością czytania. To do niej niepodobne, by w coś się aż tak wkręciła.


Różnorodność gatunków

Polski pisarz pisze w naprawdę różnych gatunkach, nie bojąc się podejmowania tematów, które w naszym kraju nie są zbyt popularne. Pojawił się m.in. cykl thrillerów prawniczych, seria political fiction. Pisarz spróbował swoich sił pod pseudonimem Ove Logmansbo, tworząc trylogię z Wysp Owczych. Zachwycają także książki wojenne – cykl ,,Parabellum”. Na uwagę zasługuje także ,,Behawiorysta”, ,,W cieniu prawa”, czy pięciotomowy cykl z komisarzem Forstem. Remigiusz Mróz nie boi się obecnych tematów, czego wynikiem są m.in. ,,Nieodnaleziona”, czy ,,Hashtag”.


,,O pisaniu. Na chłodno” Remigiusz Mróz

Tym, co najbardziej zachwyca, ale jednocześnie wzrusza jest publikacja o pisaniu dobrej książki. Jest ona podzielona na dwie części – pierwsza to przeżycia autora od czasów dzieciństwa aż do teraz. Druga jest o tym, jak doskonalić swój pisarski warsztat. Pomijając kwestie wydania, treść pierwszej części naprawdę zachwyca. Remigiusz Mróz nie boi się wspominać swojej przeszłości, dzięki czemu staje się jeszcze bliższy i bardziej namacalny dla czytelnika. Pisarz nie ma w swoim dorobku książki, która wybitnie by mnie nie zachwyciła. Wręcz przeciwnie – na każdą jego kolejną powieść czekam z utęsknieniem.

Fenomen Remigiusza Mroza

Fenomen Remigiusza Mroza

Fenomen Remigiusza Mroza

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także