Twórczość Remigiusza Mroza zaczęłam od zapoznawania się z ,,Parabellum”. Obie z Babcią bardzo polubiłyśmy tę serię. Następnie przyszedł czas na kolejne powieści – ,,Wieżę milczenia”, ,,Turkusowe szale”, ,,Chór zapomnianych głosów” i ,,Kasację”. Z utęsknieniem wyczekiwałam dnia premiery ,,Ekspozycji”, która rozpoczyna kolejną kryminalną trylogię Remigiusza Mroza.

,,Ekspozycja" Remigiusz Mróz

 ,,Przewieszenie” Remigiusz Mróz

 ,,Trawers” Remigiusz Mróz

 ,,Deniwelacja” Remigiusz Mróz

,,Ekspozycja” Remigiusz Mróz

Znalezienie martwego mężczyzny na Giewoncie nie mogło prowadzić do niczego dobrego. Tym bardziej, że nie on jeden został znaleziony martwy. Sprawą miał zająć się Wiktor Forst, jednak został odsunięty od śledztwa. Dlaczego? W ramach protestu postanowił połączyć swoje siły z dziennikarką Olgą Szrebską. Taki duet musiał znaleźć sprawcę raz-dwa. Niestety, z czasem sprawy zaczęły się komplikować, a tropy, którymi podążali mogły nie mieć wiele wspólnego z tą sprawą. Do czasu…

Im dalej, tym lepiej

Pozwolę sobie zacytować Paulinę, gdy spytana przez Magdę Witkiewicz odpowiedziała, że najbardziej podoba jej się każda najnowsza powieść pisarki. Nie inaczej jest w przypadku mojego uwielbienia do twórczości Remigiusza Mroza. Każda kolejna publikacja zachwyca mnie jeszcze bardziej i w rezultacie nie mogę się doczekać każdej kolejnej premiery. Styl pisarza jest bardzo prosty, plastyczny, fabuła wciągająca,zagadkowa, zaskakująca, a bohaterowie tak różni, że nie da się ich nie lubić. Byłam pewna, że to Chyłka z Zordonem z ,,Kasacji” pozostaną moim ulubionym duetem śledczych. Zmieniam zdanie – Wiktor i Olga są jeszcze lepsi!


Raz, dwa i przeczytane

,,Ekspozycja” pomimo swoich prawie 500 stron to pozycja, którą czyta się wyjątkowo szybko. Przez pierwsze kilkadziesiąt stron niewiele się dzieje, jednak z czasem intryga zaczyna nabierać coraz większego tempa. Nikt nie jest w stanie przewidzieć tego, co jest nieuniknione. Świat stworzony przez Remigiusza Mroza sprawia, że chcemy czytać szybciej i szybciej, by jeszcze wcześniej poznać zakończenie pierwszego tomu trylogii. Jeśli już o nim mowa, zaskakuje. Myślę jednak, że w drugiej części nie będzie najgorzej i wszystko się wyjaśni.

Czekam na więcej

Miłośniczką twórczości pisarza jestem może nie najdłużej, ale na pewno zaliczam się do wiernych fanek jego powieści. Jeśli lubicie kryminały, gdzie nic nie jest oczywiste, rozwiązanie zagadki szokuje, a zakończenie zaskakuje polecam Wam najnowszą powieść Remigiusza Mroza. Jeśli lubicie kryminały, skuście się także na ,,Kasację”, już za 2 miesiące pojawi się drugi tom. Czekam na niego z niecierpliwością. Mam również nadzieję, że pozostałe dwa tomy o Forscie pojawią się w niedalekiej przyszłości.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także