Czego by nie mówić, u każdego kiedyś następuje zmęczenie materiału. Co powiecie na dzień wolny?

Dzień wolny - przyłączacie się?

 Mysia Wieża w Kruszwicy

 Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku

 Rynek w Wągrowcu

Dzień wolny – przyłączacie się?

Nie. Nie musicie koniecznie brać dnia urlopu. Ale możecie. Przecież Wam nie zabronimy. Wybierzcie sobie jeden dzień w weekend, sobotę, czy niedzielę. I nie róbmy wtedy nic. Wyłączmy komputer, nie sprawdzajmy skrzynki e-mailowej, nie przeglądajmy wpisów na Instagramie. To naprawdę nie ucieknie, a nic się nie stanie, jeżeli na dzień odłączymy się od wirtualnego świata. W momencie, gdy ten wpis się pojawia my leżymy z dobrą książką i delektujemy się świetną lekturą. Wrócimy do Was jutro z kolejnym wpisem. No chyba, że wybierzecie sobie tę datę na dzień wolny. Nic nie szkodzi. Pamiętajcie o nas w poniedziałek 😉

Po co właściwie dzień wolny? Jak już pisałyśmy na początku, zazwyczaj wszyscy żyjemy w ciągłym biegu. Dom, praca, studia, blog, własna działalność. Zawsze szkoda nam czasu na odpoczynek. Bo przecież jest jeszcze tyle do zrobienia. Znacie to, prawda? My też. Jeszcze muszę zrobić to, to i tamto, a gdy już przyjdzie upragniony koniec, padamy na łóżko, marząc o tym, by przyłożyć głowę do poduszki. Taki jeden dzień ,,wyjęty z życia” świetnie zadziała na naszą psychikę. Pomyślcie sobie, wstajemy o 10, nic nie musimy. Powoli się ogarniamy, może jakieś śniadanko? Potem ulubiony serial w telewizji albo wypad z koleżanką na kawę? Tak, dobrze czytacie. Relacje towarzyskie są równie ważne. A tym bardziej takie, na które w codziennej bieganinie nie mamy zbyt wiele czasu.

To co? Grudzień za pasem. Nie przejmujmy się jeszcze Świętami, Nowym Rokiem. Na to wszystko przyjdzie czas. Wybierzcie dobrą książkę, jeszcze lepszy film (może być komedia romantyczna), jakieś winko, jeżeli lubicie (my akurat nie przepadamy za alkoholem) i spędźcie miły dzień w swoim, czy też wybranym przez siebie towarzystwie. Takie 24 h potrafią naprawdę dać siłę na kolejne zabiegane dni. To co? Przyłączacie się? Dzień wolny na Was czeka.

Zobacz także