Domek Kata w Koszalinie (ul. Grodzka 2) to miejsce dość niepozorne, którego nie zauważyłyśmy, idąc w pierwszą stronę do parku im. Książąt Pomorskich. Może być to spowodowane tym, że akurat trwały roboty drogowe, które skutecznie uniemożliwiały przejście i ogląd okolicy.

Domek Kata w Koszalinie

 Fragment murów obronnych w Koszalinie

 Muzeum Pałac Młynarza w Koszalinie

 Park im. Książąt Pomorskich w Koszalinie

Wszędzie blisko

Nie możemy wyjść ze zdumienia, a zarazem jesteśmy pod ogromnym wrażeniem, w jaki sposób władzom miasta udało się umieścić wszystkie ważniejsza miejsca w tak bliskiej okolicy od siebie? Zwiedziłyśmy do tej pory wiele polskich miast i zazwyczaj byłyśmy zmuszone kupować bilet dobowy, by nie musieć chodzić przez pół miasta na pieszo. Koszalin miło nas zaskoczył tym, że oddalenie jednej atrakcji od drugiej to maksymalnie kilka minut piechotą. Dla zwiedzających jest to nie lada ułatwieniem.

Domek Kata w Koszalinie

Domek Kata w Koszalinie

Domek Kata w Koszalinie

Domek Kata w Koszalinie to bardzo mało znana atrakcja. Szukając na jej temat informacji w Internecie, tak naprawdę same nie potrafiłyśmy stwierdzić, czy można wejść do środka i znajduje się tam np. muzeum, czy jedyną atrakcją jest zrobienie sobie wejścia z zewnątrz, bo domek stoi zamknięty. Na miejscu okazało się, że domek jest otwarty, obecnie znajduje się tam teatr. W chwili naszych odwiedzin akurat odbywała się jakaś próba, ale dzięki uprzejmości miłej pani miałyśmy okazję zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć, które możecie zobaczyć poniżej. Otrzymałyśmy także kartki, przybliżające historię Domku Kata w Koszalinie.

Domek Kata w Koszalinie

Domek Kata w Koszalinie

Domek Kata w Koszalinie

Zajrzyjcie też do Muzeum Pałac Młynarza/ skansen kultury jamneńskiej w Koszalinie

Dosłownie kilka kroków dalej po wyjściu z Domku Kata znajduje się Muzeum Pałac Młynarza w Koszalinie połączony ze skansenem kultury jamneńskiej, do zwiedzenia którego serdecznie Was zachęcamy. Obejrzenie całego obiektu zajmuje 1-2 h, więc dobrze zarezerwować sobie więcej czasu. Zaręczamy jednak, że szczególnie pałac jest wart obejrzenia. Co prawda, tego typu budynki we wszystkich miastach wyglądają podobnie, jednak mimo wszystko ten koszaliński naprawdę robi wielkie wrażenie. Gdy zostanie Wam kilka minut wolnego, możecie skusić się na szybki ogląd fragmentu murów obronnych w Koszalinie.

Domek Kata w Koszalinie

Domek Kata w Koszalinie

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także