Dom do góry nogami w Bydgoszczy bywa także nazywamy Odwróconym domem. Czy warto się tam wybrać?

Dom do góry nogami w Bydgoszczy

 Wyspa Młyńska w Bydgoszczy

 Karczma Młyńska w Bydgoszczy

 Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy

Park rozrywki

Dom do góry nogami w Bydgoszczy znajduje się na terenie Myślęcinka. Chcąc być bardziej dokładnym, należy dodać, że odnajdziemy go w parku rozrywki, znajdującym się naprzeciwko pętli tramwajowej w Lesie Gdańskim. Musimy udać się leśną dróżką w kierunku parku i… prawie już jesteśmy na miejscu. W Internecie znalazłyśmy informację, że za wstęp zapłacimy 9 złotych. Zapomniano tam jednak dodać, że dodatkowo musimy w kasie uiścić opłatę 5 złotych, tylko za to, że wejdziemy na teren parku, w którym znajduje się dom do góry nogami w Bydgoszczy.

Dom do góry nogami w Bydgoszczy

Dom do góry nogami w Bydgoszczy

Dom do góry nogami w Bydgoszczy

Był Szymbark, była chata na głowie, przyszedł więc czas na odwrócony dom w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego. Został on otwarty 5. września 2015 r., jednak nie można powiedzieć, żeby wówczas turyści walili drzwiami i oknami. Mimo ładnej pogody, razem z Alicją byłyśmy jedynymi zwiedzającymi to miejsce. Po drodze jednak znajdują się figurki z postaciami z bajek, przy których warto przystanąć i zrobić im pamiątkowe zdjęcie.

Dom do góry nogami w Bydgoszczy

Dom do góry nogami w Bydgoszczy

Dom do góry nogami w Bydgoszczy

10 minut zwiedzania

W regulaminie zapisane zostało, że zwiedzać mamy rzekomo 10 minut. W przypadku chaty na głowie niedaleko Karpacza, jednym z naszych zarzutów był fakt, że właściwie całość dało się obejść w 5 minut i nagrać w tym czasie jeszcze kilka Snapów (nick: sisters92pl). Ucieszyłyśmy się więc, myśląc, że dom na głowie w Bydgoszczy okaże się miejscem wartym uwagi. I faktycznie. Wchodząc tam miałam zawroty głowy, bałam się, że spadnę i wypadnę przed domek. Trudno było utrzymać mi równowagę. Wizyta tutaj nie jest polecana osobom, które mają problemy z równowagą lub chory błędnik. Chodzenia było może na 5 minut, ze zdjęciami spędziłyśmy w domku może 7.

Dom do góry nogami w Bydgoszczy

Dom do góry nogami w Bydgoszczy

Dom do góry nogami w Bydgoszczy

Warto, czy nie warto?

Z jednej strony pomysł, aby zapłacić kilkanaście złotych za to, żeby zobaczyć wnętrze odwróconego domku w Bydgoszczy, wydaje się być absurdalny. Z drugiej zaś, to kolejne miejsce, tym razem w środkowej Polsce, gdzie taką atrakcję możemy spotkać. Nikt nie będzie jechał kilkaset kilometrów do Szymbarku, od którego wszystko się zaczęło, jeżeli niedaleko ma Bydgoszcz, czy Miłków. Jeżeli więc nigdy nie byliście i nie widzieliście tej atrakcji turystycznej, warto. Jeżeli jednak gdzieś już mieliście okazję gościć w domu do góry nogami, niepotrzebnie wydacie pieniądze. Prawie wszędzie jest to samo. My już chyba więcej nie będziemy chodzić w takie miejsca, w końcu już 3 razy byłyśmy w odwróconych domkach.

Dom do góry nogami w Bydgoszczy

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także