Pewnie to robi się już nudne, ale Dolina Marzeń w Toruniu to kolejna atrakcja, którą odkryłyśmy dzięki Alicji. Czy jednak warto było ją tak usilnie poszukiwać?

Dolina Marzeń w Toruniu

 Fontanna światło-dźwięk w Toruniu

 Park Miejski na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu

 Panorama Torunia w dzień i w nocy

Usilne poszukiwania

Dolina Marzeń w Toruniu to miejsce, o którym nigdy wcześniej nie słyszałyśmy. Alicja jednak ma to do siebie, że zawsze znajdzie miejsca mniej znane, ale czasem też warte odwiedzenia. Czy Dolina Marzeń w Toruniu należała do jednego z nich? O tym za chwilę. Najpierw trzeba było tam dotrzeć. GPS wariował, nie chciał wskazać konkretnego miejsca. Już miałyśmy odpuścić, gdy drugiego dnia całkiem przypadkowo tam trafiłyśmy.

Dolina Marzeń w Toruniu

Dolina Marzeń w Toruniu znajduje się naprzeciwko przystanku na Placu Rapackiego, koło przystanku tramwajowego, trzeba odbić nieco w stronę mostu. Dojście tam nie należy do najłatwiejszych, tym bardziej, jak za bardzo nie wiadomo, czego szukać. Szczerze mówiąc, gdy dotarłyśmy na miejsce byłyśmy zawiedzione tym, co zastałyśmy. Dolina Marzeń w Toruniu zdecydowanie nie spełniła pokładanych w niej oczekiwań. Tak naprawdę to park ze strumyczkiem, ławeczką, na której można usiąść, kulą, z którą można sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Ciężko tam o cień, więc nie może być mowy o odpoczynku pod rozłożystym drzewem z książką w ręku.

Czy naprawdę warto było tego szukać?

Dolina Marzeń w Toruniu bardzo zawiodła pokładane w niej nadzieje. Okazała się zwyczajnym, parnym miejscem, w którym nie ma możliwości odpocząć w cieniu. Dodatkowo jest to tak mało znane, że naprawdę trudno tam trafić, nawet zdając sobie sprawę z tego, czego szukamy. Dolina Marzeń w Toruniu to miejsce, które możecie odwiedzić, gdy już będziecie w okolicy, jednak nie nastawiajcie się na wielkie wow, bo z całą pewnością go nie uświadczycie. Jeśli chcecie odpocząć w cieniu, lepszym miejscem będzie np. park na Bydgoskim Przedmieściu, choć znajduje się on nieco dalej od centrum. A Wy? Słyszeliście wcześniej o Dolinie Marzeń w Toruniu, czy ta nazwa nic Wam nie mówi?

Dolina Marzeń w Toruniu

Dolina Marzeń w Toruniu

Dolina Marzeń w Toruniu

Dolina Marzeń w Toruniu

Dolina Marzeń w Toruniu

Dolina Marzeń w Toruniu

Dolina Marzeń w Toruniu

Zobacz także