Dobra księgowa to skarb. Nie oszczędzaj na jej usługach. Może i zapłacisz nieco więcej, ale za to będziesz mógł spać spokojnie.

Dobra księgowa to skarb

Praca zarobkowa kosztem życia prywatnego

Zamiast zazdrościć stwórz swój plan

Martwe miesiące w biznesie

Prowadzenie własnej firmy to nie przelewki

Jak już wielokrotnie wspominałyśmy, wiedziałyśmy, że praca na etacie nie jest koniecznie dla nas. Okazało się, że żeby zajmować się ubezpieczeniami, Paulina musi założyć własną firmę. Niestety, nikt nie przewidział tego, że pensja nie będzie oszałamiająca i że pierwszą wypłatę otrzyma dopiero po 3 miesiącach. W tamtym okresie liczyłyśmy się z tym, że nie mamy się za co rozrzucać. Już ledwo starczało nam na ZUS, a gdzie tu jeszcze mówić o innych wydatkach i zyskach.

Dobra księgowa to skarb

Prawda jest taka, że nieważne, jak bardzo nie miałbyś pieniędzy, to i tak trzeba mieć odłożone fundusze na ten cel. Dobra księgowa to skarb. Jeśli już na początku prowadzenia firmy się w coś wkopiemy to później trudno będzie nam to odkręcić. Może i będzie nam się na początku wydawało, że przepłacamy, ale nie zmienia to faktu, że wcale tak nie będzie. Księgowa z polecenia załatwi za nas wszelkie formalności. Będziemy mogli także zwrócić się do niej z każdym zapytaniem, których na początku na pewno nie brakuje.

Potraktuj to jako swój obowiązek

Tak, jak co miesiąc trzeba zapłacić ZUS, tak samo co 30 dni trzeba opłacić telefon i księgową. Jeśli potraktujesz to w kategorii swojego obowiązku na pewno lżej będzie ci wydawać ciężko zarobione pieniądze. Na czymś można zaoszczędzić, ale tą osobą na pewno nie jest dobra księgowa.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także