Dlaczego wciąż nie możemy dojechać do Opola? Co chciałybyśmy tam zobaczyć? Pytanie, które zadajemy sobie już od trzech, czy czterech lat. Co już jesteśmy prawie gotowe, zawsze coś stanie nam na drodze.

Dlaczego wciąż nie możemy dojechać do Opola i co chciałybyśmy tam zobaczyć?

Jak spędzić wspólnie czas?

Co warto zobaczyć w Janowcu Wielkopolskim?

Czy wypoczynek na działce to dobry pomysł?

Od kiedy prawie 5 lat temu założyłyśmy bloga www.pojedztam.pl (początkowo pod inną nazwą) odwiedziłyśmy już blisko 150 miast w Polsce i za granicą. Jest jednak jedno województwo, do którego wciąż nie udało nam się dotrzeć. Mowa oczywiście o opolskim. Klikając w poszczególne regiony Polski zostaniecie przeniesieni do wszystkich artykułów z danego województwa. Szczegółową listę miast możecie podejrzeć także w zakładce TU JUŻ BYŁYŚMY. Mamy nadzieję, że za kilkadziesiąt dni w końcu się tam pojawimy :))

Co warto zobaczyć w Opolu? I co my planujemy zobaczyć?

Zawsze, zanim gdzieś się wybierzemy, korzystamy z informacji, które można znaleźć w Internecie. Na pewno chcemy zobaczyć Aleję Gwiazd Festiwalu Polskiej Piosenki. Nie zabraknie nas także na wyspie Bolko, Zamku Górnym. Może uda się także popłynąć gondolą po Młynówce, a także zajrzeć do Muzeum Polskiej Piosenki. Z chęcią odwiedzimy także opolski rynek i ZOO. Naszą uwagę przykuły także Kamienica Czynszowa – jak mieszkano w Opolu pod koniec XIX i XX wieku, Muzeum Śląska Opolskiego, dwie wieże widokowe – Wieża Piastowska i ratuszowa, które należy wcześniej zarezerwować. Będziemy chciały wpaść także na Wzgórze Uniwersyteckie, zobaczyć Opolską Wenecję, czy Muzeum Wsi Opolskiej. Zobaczymy, co z tego wyniknie, bowiem na zwiedzanie nie będziemy miały za wiele czasu.

Co warto zobaczyć w okolicach Opola?

Gdy znajdziemy się już w Opolu, na pewno będziemy chciały zajrzeć także do zamku w Mosznej. Nie ma co ukrywać, że na pewno wpadniemy także do Bielska-Białej. Jest to miasto Reksia i Bolka i Lolka, czyli naszych bohaterów z dzieciństwa. Chętnie więc zajrzymy do miejscowości, w której na pewno będzie można ich spotkać. Szczegółową relację zdamy Wam już niebawem. W drugiej połowie czerwca wyruszamy bowiem do opolskiego. OPOLE -> NADCHODZIMY!

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także