Koniec roku zbliża się wielkimi krokami. Dlaczego samochody najlepiej kupować pod koniec roku kalendarzowego? Zapraszamy na kilka przemyśleń na ten temat.

Dlaczego samochody najlepiej kupować pod koniec roku kalendarzowego?

 Zarządzanie pieniędzmi

 Dobre stanowisko pracy to podstawa

 Jesienne sposoby na oszczędzanie

Nowy samochód to spory wydatek

Nowy samochód wiąże się ze sporym wydatkiem, rzędu kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy. Nie każdy może sobie na niego pozwolić, więc ludzie bardzo często kupują używane modele, byleby tylko mieć czym jeździć. Osobiście na razie w sferze marzeń pozostaje dla nas nowy pojazd. Już teraz jednak zastanawiamy się, jak to zrobić, by mieć dobre auto, a jednocześnie za nie nie przepłacić. Trzeba korzystać z okazji, jeśli takie się trafiają, bo pojazd kupiony pod koniec roku niczym nie różni się od tego kupionego na początku.

Dlaczego samochody najlepiej kupować pod koniec roku kalendarzowego?

Dlaczego samochody najlepiej kupować pod koniec roku kalendarzowego? Sprawa jest bardzo prosta. Są wtedy spore przeceny mijających już roczników i w przypadku sprawdzenia oferty z kilku salonów można ugrać nawet kilka tysięcy lub jakiegoś dodatki do nowego autka. Dla jednych mało, dla innych dużo, jednak zawsze wychodzimy z założenia, że nie ma sensu przepłacać. Wielu przedsiębiorców kupuje też nowe pojazdy pod koniec roku kalendarzowego z tego względu, że jest to dobry pomysł na szukanie kosztów na koniec roku, by nie płacić podatku. Naszą uwagę przykuło m.in. Volvo S60.

A może pojazd w leasing?

W tym przypadku mamy do wyboru znów kilka opcji. Ogólnie w największym skrócie polega to na tym, że wpłacamy kilkadziesiąt tysięcy, resztę leasing rozkłada nam na 2-3 lata i po tym czasie pojazd jest nasz. Wtedy co miesiąc mamy koszty i nie musimy martwić się tym, że zapłacimy duży podatek. Leasingi wymagają jednak AC, nie pomniejszania sumy ubezpieczenia i stałej sumy pojazdu przez cały okres trwania umowy. Warto rozważyć, czy chcemy mieć pojazd na własność od razu, czy dopiero po upływie kilku lat.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także