Dlaczego pierniki najbardziej smakują zimą? Dlaczego do wakacji zostało tak dużo czasu? Dlaczego trawa jest bardziej zielona u sąsiada? Ciekawe jesteśmy Twojego zdania.

Dlaczego pierniki najbardziej smakują zimą?

Dlaczego pierniki najbardziej smakują zimą?

Jakoś zawsze nieszczególnie przepadałyśmy za pieczeniem pierników. Ba, można powiedzieć, że nigdy nie parałyśmy się tym zajęciem, do czasu, aż przed kilku laty otrzymałyśmy przepis na przepyszne pierniczki, od razu nadające się do jedzenia. Czas zimy, z czasów naszego dzieciństwa, kojarzy nam się ze śniegiem. Mnóstwem śniegu, mrozem, tupaniem nogami i grzaniem stóp przy gorącym kaloryferze. A teraz? Koniec lutego, czy zima odwiedziła nas w tym roku? Trudno powiedzieć. Dziś znowu trochę przymroziło i od razu zrobiło się jakoś mało przyjemnie. Dlaczego pierniki najbardziej smakują zimą? Tworzy się niesamowity klimat, do tego stopnia magiczny, że na ostatnie święta zrobiłyśmy chyba łącznie pierniczki z 3 kg mąki. Było co chrupać!

Dlaczego do wakacji tak dużo czasu?

O ile zima zimą, nie możemy doczekać się już wakacji. A właściwie dzisiaj uświadomiłyśmy sobie, że przecież dopiero co był koniec 2017 roku, a tymczasem już koniec lutego. Zaraz marzec, kwiecień, maj i matury, czerwiec, koniec roku szkolnego i upragnione przez wszystkich wakacje. Ten rok daje nam trochę w kość, zarówno pod względem zdrowotnym, jak i zawodowym, z chęcią więc wyjechałybyśmy gdzieś dalej, wyłączyły telefony i w końcu mogły spędzić spokojnie czas. Nie ma się jednak czym przejmować, do wakacji już lekko licząc jeszcze 4 miesiące, więc wszyscy damy radę. Tak, Ty również!

Dlaczego, dlaczego…?

Jako naród mamy tendencję do porównywania się z innymi. Dlaczego sąsiad jeździ Ferrari, a ja tylko Fiatem? Dlaczego trawa u sąsiada jest bardziej zielona, a jego roślinki są lepiej nawodnione? Co robię nie tak? Z jakiego powodu mój kolega świetnie śmiga na łyżwach, a ja ledwo co trzymam się przy barierce? A no może dlatego, że Ty jesteś wyśmienitym kolarzem, którzy pokonuje dziesiątki kilometrów i nie ma z tym problemu, podczas gdy kolega-łyżwiarz nie wyobraża sobie takiej aktywności. Każdy z nas jest inny, każdy jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Choć na pytanie, dlaczego pierniki najbardziej smakują zimą, dość pokrętnie udało nam się odpowiedzieć, wiedz jedno. Na marzenia się nie czeka, je się po prostu realizuje. Trzymamy kciuki!

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także