Kilkanaście dni temu miała miejsce premiera najnowszej pozycji Agnieszki Olejnik, znanej z powieści ,,Zaczaruj mnie”, wydanej w Serii z fasonem przez Wydawnictwo Literackie. Jako wielka fanka tych pozycji, nie mogłam sobie odmówić przyjemności zapoznania się z ,,Dante na tropie”.

,,Dante na tropie" Agnieszka Olejnik

 ,,Dziewczyna z porcelany” Agnieszka Olejnik

 ,,We dwoje” Nicholas Sparks

 ,,Apteka marzeń” Natasza Socha

Dorobek literacki Agnieszki Olejnik

Każda z dotychczas wydanych pozycji – ,,Jajko z niespodzianką” Agnieszki Krakowiak-Kondrackiej, poprzez wspomniane już ,,Zabłądziłam” oraz ,,Zaczaruj mnie” Karoliny Frankowskiej bezbłędnie wpasowała się w mój czytelniczy gust, dlatego korzystając z wolniejszego popołudnia postanowiłam zapoznać się z mrocznym kryminałem i namiętnym romansem w jednym. Muszę przyznać, że o ile na początku dość sceptycznie byłam nastawiona do fabuły, tak równie szybko zmieniłam zdanie, bowiem ,,Dante na tropie” to powieść doprawdy ekscytująca.

,,Dante na tropie” Agnieszka Olejnik

Jak jest na wsi, każdy wie. Mieszkańcy znają się nawzajem, ploteczek możemy wysłuchać w okolicznym sklepie. Nie inaczej sprawa przedstawiała się w Solcu, gdzie pisarka osadziła opisywane przez nią wydarzenia. Ania Drozd, 35-letnia bibliotekarka wprowadziła się w tamte strony stosunkowo niedawno. Nie powinien więc dziwić fakt, że nie miała wielu znajomych, zważywszy także na to, iż była typem samotnika. Jakiż więc musiała przeżyć szok, gdy podczas spaceru ze swoim psem Dantem, zwierzę przyniosło w pysku… palec! Wyobrażacie to sobie? Kobieta czym prędzej udała się na policję. Czy komisarz Wiktor Gryka uwierzył bohaterce z dość burzliwą przeszłością?

Świetnie rozwijający się kryminał

Pozycję początkowo czytałam dość powolnie, jednak z czasem akcja nabrała tempa, a ja nie mogłabym zasnąć bez poznania zakończenia, które, nawiasem mówiąc, jako wielkiej fance tej opowieści, pozostawia nadzieję, że powstanie kontynuacja. Właściwie sama nie wiem, czy jest to kryminał z romansem, czy może jednak opowieść miłośna z równie interesującym wątkiem śledczym. Jakby nie klasyfikować tej pozycji, jedno jest pewne. Autorka potrafi zakręcić czytelnika w taki sposób, że na końcu wszyscy już wydają się podejrzani.

Doskonały!

Świetnie skonstruowana fabuła, nieoczekiwane zwroty akcji, przepiękna okładka to cechy, które przemawiają za tym, abyście, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, zapoznali się z ,,Dante na tropie”. Pozycja dostarcza wielu wrażeń, a na tylnym skrzydełku, jak we wszystkich pozycjach z tej serii znajduje się zakładka, którą można bez problemu oderwać. Ja zbieram wszystkie, jakoś szkoda mi zostawiać je w książce, tym bardziej, że są naprawdę starannie wykonane. Kunszt pisarki Agnieszki Olejnik zachwyca coraz większe rzesze czytelników. Pokładam nadzieję, że i Ty wkrótce do nich dołączysz!

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także