Czy wybrać szkołę średnią w swojej miejscowości? Co roku tę decyzję muszą podjąć setki, jeśli nie tysiące uczniów w całym kraju. Ciekawi, co my sądzimy na ten temat?

Czy wybrać szkołę średnią w swojej miejscowości?

 Wyjazd do lasu – porady

 Migawki z Gorzowa Wielkopolskiego

 Czy wakacje to dobry czas na podróże?

Szkołą średnia to trudny wybór

Podjęcie decyzji, do której szkoły średniej będziemy uczęszczać przez kolejne 3-4 lata z pewnością nie jest łatwym wyborem. Wielu z Was, jeśli nie każdy, zastanawia się, jaki kierunek wybrać, czy właśnie z nim będzie chciał związać swoją przyszłość. Niektórzy decydują się na konkretne klasy liceum, czy technikum z tego względu, że mają nadzieję na znalezienie po nich pracy. Trzeba jednak mieć na względzie to, że czasy się zmieniają i za 3-4 lata rynek pracy może wyglądać zupełnie inaczej. A co jeśli dojdą do tego 5-letnie studia?

Czy wybrać szkołę średnią w swojej miejscowości?

W naszej miejscowości za naszych czasów było tylko jedno liceum i jedno technikum. W liceum oferowano kierunki matematyczno-informatyczny, biologiczno-chemiczny, humanistyczny, europejski. Biorąc pod uwagę, że było to 8 lat temu, zastanawiałyśmy się pomiędzy humanistycznym, europejskim (odpadał przez wzgląd na rozszerzony angielski) i matematyczno-informatycznym, który w końcu wybrałyśmy. Czy jesteśmy zadowolone z wyboru i dalej kontynuowałyśmy tę drogę? Nie. Mimo wszystko, znamy osoby, których studia były przedłużeniem profilu ze szkoły średniej. W większych miastach tych szkół jest jeszcze więcej, więc i profili jest w nadmiarze. Czy jednak chcecie przez kolejne lata zrywać się skoro świt i iść na autobus/pociąg, który może się spóźnić i dojeżdżać codziennie do szkoły? Czy nie wygodniej jest iść kilkanaście minut ulicami swojego miasta?

A jak my postąpiłyśmy?

Po części o tym, jak postąpiłyśmy, wspomniałyśmy już w poprzednim akapicie. Także na studiach nie wyobrażałyśmy sobie codziennych dojazdów, choć wówczas zajęłyby one nam około godziny. Zaczynając zajęcia o 7.30. nigdy nie miałybyśmy pociągu, by spokojnie zdążyć, o autobusie nie wspominając. Liceum wybrałyśmy w swoim mieście, bo było nam tak wygodnie. Nie należymy do rannych ptaszków, a w tamtych czasach podróż pociągiem i rozeznanie się w terenie to była dla nas czarna magia. Oczywiście, postąpicie jak chcecie, ale zastanówcie się, czy szkoła średnia w innym mieście aż tak bardzo różni się od tej w Waszej miejscowości?

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także