Na Ukrainę wybrałyśmy się w październiku 2017 roku z biurem podróży. Co warto zobaczyć we Lwowie? Czy warto się tam wybrać?

Co warto zobaczyć we Lwowie?

 Europejskie kierunki wakacyjnych podróży

 99 miejsc, które warto zobaczyć w Polsce i za granicą

 ,,Podróże po Polsce i Rosji. Podróżuj z Sisters92″

Zagraniczne wycieczki zorganizowane

Za granicę zazwyczaj wybieramy się z biurami podróży. Wychodzimy z założenia, że bez dobrej znajomości języka angielskiego mogłybyśmy się tam szybko zagubić, a po co się na to narażać. Wycieczki zorganizowane nie są wcale aż tak drogie, więc z chęcią sobie na nie od jakiegoś czasu pozwalamy. W październiku wybrałyśmy się na 2-dniową wycieczkę do Lwowa z Łańcuta. Miałyśmy okazję spać w Motelu Galicja niedaleko Lwowa. Jedzenia było full, a łóżka bardzo wygodne. Problemem mogą być łazienki, w których nie ma zasłonki ani kabiny prysznicowej. Zachęcamy Was też do lektury wpisu co warto kupić we Lwowie oraz jak wyglądają ukraińskie pieniądze. W czasie naszego wyjazdu za dodatkową opłatą można także było iść do opery na spektakl ,,Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

Co warto zobaczyć we Lwowie?

 Muzeum Kawy – atrakcja jest całkowicie darmowa i znajduje się na lwowskim rynku. Można wejść, pooglądać, ale także kupić jedną z wielu odmian kawy. Warto przygotować się na to, że są tam długie kolejki.

Co warto zobaczyć we Lwowie?

 drewniana cerkiew – od zawsze ciągnęło nas na wschód. Bardzo ucieszyła nas więc informacja, że można było zwiedzić jedną z wielu ukraińskich cerkwi.

Co warto zobaczyć we Lwowie?

 rynek we Lwowie – miejsce, w którym z pewnością można kupić wiele pamiątek, wymienić pieniądze w jednym z licznych kantorów, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Co warto zobaczyć we Lwowie?

 Cmentarz Łyczakowski i Cmentarz Orląt Lwowskich – odpowiednik litewskiemu Cmentarza na Rossie. Miejsce warte upamiętnienia. Warto zwracać uwagę na poszczególne pomniki, które są prawdziwymi dziełami sztuki. Wstęp jest odpłatny.

Co warto zobaczyć we Lwowie?

 Sobór św. Jura we Lwowie – miejsce zachwycające, bardzo często odbywają się tutaj śluby. Przed soborem znajdował się mural, który możecie zobaczyć na zdjęciu głównym.

Co warto zobaczyć we Lwowie?

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także