Toruń, gród Kopernika, nie tylko z pierników słynie. Ciekawi, co warto zobaczyć w Toruniu? Lista jest naprawdę długa, więc zarezerwujcie sobie kilka dni na zwiedzanie.

Co warto zobaczyć w Toruniu?

 99 miejsc, które warto zobaczyć w Polsce i za granicą

 Dlaczego wciąż chcemy wracać do Białej?

 Kabaret Neo-Nówka w Mogilnie

Wszystkie wpisy o Toruniu znajdziecie tutaj – co warto zobaczyć w Toruniu?

Co warto zobaczyć w Toruniu z dziećmi?

 Dom Legend Toruńskich – znajduje się przy głównej ulicy, nieco w piwnicy. Przyjmują zarówno grupy zorganizowane, jak i gości indywidualnych. Dzięki pobytowi w tym miejscu poznamy lepiej świat toruńskich legend. Co fajne, uczestnicy są angażowani w poszczególne scenki, więc jest tym bardziej śmiesznie i interaktywnie.

 Żywe Muzeum Piernika lub Muzeum Toruńskiego Piernika – w obu miejscach wyrabia się pierniczki, można także kupić różne słodkości. Oba znajdują się w centrum miasta, więc tylko od Was zależy, na które najpierw się skusicie.

 Młyn Wiedzy – bilet jest dość drogi, ale dzieciaki z powodzeniem mogą spędzić tam kilka godzin. Zabawa fantastyczna dla małych i dużych. Same byłyśmy tam z ciekawości kilka lat temu i zbyt szybko nie opuściłyśmy tego miejsca.

 Trampoliny – co prawda w tych toruńskich jeszcze nas nie było, ale atrakcja pewnie wszędzie wygląda prawie tak samo. Fantastyczna zabawa nie tylko dla dzieciaków, ale też dla dorosłych.

 Planetarium – odbywają się tutaj naprawdę różne seanse i zajęcia, dlatego warto zorientować się w planie zajęć przed wizytą.

Co warto zobaczyć w Toruniu?

Co warto zobaczyć w Toruniu?

Co warto zobaczyć w Toruniu?

 Zamek krzyżacki – zwiedza się go zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Można wejść do podziemi, skąd wydobywają się niepokojąca odgłosy. Do obejrzenia mamy także np. różne maszyny oblężnicze.

 Dom Kopernika – miejsce bardzo popularne na kulturalnej mapie miasta, warto zobaczyć i posłuchać czegoś o tym wybitnym astronomie.

 Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika – znajduje się w bramie blisko Planetarium. Wystawy są naprawdę zajmujące, a koszt biletu wcale nie tak wysoki, jak mogłoby się wydawać.

 Muzeum Świat Orientu – wystawy są poświęcone typowo orientowi, więc jeśli ktoś z Was lubi takie klimaty, to warto się tam wybrać. Do zwiedzania jest także ogród na tyłach budynku.

 Bulwar Filadelfijski i rejs statkiem – to atrakcja już bardziej na letnie miesiące. Uwielbiamy spacerować toruńskim bulwarem, a niedawno udało nam się także przepłynąć stateczkiem. Naprawdę ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu.

 ZOO – znajduje się nieco za uboczu, jednak niemalże przez cały rok cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców i turystów.

Ogród Muzyków – znajduje się tuż przy przystanku Plac Rapackiego, trochę bardziej wgłąb za tym przystankiem, z którego odjeżdża się w stronę Dworca PKP.

Co warto zobaczyć w Toruniu?

Co warto zobaczyć w Toruniu?

 

Gdzie warto zjeść w grodzie Kopernika?

 Restauracja Bułka – znajduje się w jednej z bocznych uliczek odchodzących od rynku. Śniadania są tam bardzo syte, a przy tym w przystępnej cenie. Wybór dań także jest olbrzymi.

 Restauracja Bread House – znajduje się blisko przystanku na placu Rapackiego, więc jeśli zgłodniejecie, nie będziecie musieli daleko iść. Słyną przede wszystkim z pysznych i przede wszystkim tanich śniadań.

 Kuranty Bistro –nam zawsze bardzo smakowały ich burgery, ale w ofercie mają też wafle belgijskie. Naprawdę pyszne!

 Snackarnia – kolejne miejsce z pysznymi śniadaniami. Możecie tam wpaść, idąc na zamek krzyżacki, gdyż znajduje się dokładnie po drodze.

 Restauracja Ciasna – dania obiadowe są bezglutenowe, wegańskie i nie wiadomo, jakie jeszcze. Przy tym z całą pewnością sycące, pełne smaku i tanie.

Co warto zobaczyć w Toruniu?

Co warto zobaczyć w Toruniu?

Czy warto wybrać się do Torunia?

Naszym zdaniem, jak najbardziej tak. Spędziłyśmy tutaj dwa lata podczas studiów magisterskich i wciąż chętnie tutaj wracamy. Nie ma się czemu dziwić. Miasto Kopernika ma turystom i mieszkańcom naprawdę wiele do zaoferowania. Warto więc zarezerwować sobie na zwiedzanie co najmniej z dwa-trzy dni.

Co warto zobaczyć w Toruniu?

Co warto zobaczyć w Toruniu?

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także