Dolny Śląsk ma turystom i mieszkańcom wiele do zaoferowania. Nie tylko stolica, ale także mniejsze miasta. Co warto zobaczyć w Świdnicy?

Co warto zobaczyć w Świdnicy?

Co warto zobaczyć w Kowarach?

Gdzie smacznie zjeść na Dolnym Śląsku?

Interaktywne muzea w Polsce

Wycieczka na Dolny Śląsk

Dolny Śląsk bardzo lubimy, podobnie zresztą, jak pozostałe kilkanaście województw. Rok jednak nie chce być z gumy, więc wszędzie nie udaje nam się wracać tak często, jak tego byśmy sobie życzyły. A szkoda. Dolnośląskie udało nam się odwiedzić kilka razy, jednak do Świdnicy zawitałyśmy tylko raz w życiu. Było to już dobrych kilka lat temu, jednak cały czas miło wspominamy tę wizytę. Ciekawy, co warto zobaczyć w Świdnicy?

Co warto zobaczyć w Świdnicy?

 Kościół Pokoju w Świdnicy – w całym kraju zachowały się tylko dwie lub trzy takie budowle, więc ta świdnicka jest tym bardziej cenna choćby z tego względu. Bogate zdobienia, piękny z zewnątrz. Warto mu się bliżej przyjrzeć, gdy starczy czasu.

Co warto zobaczyć w Świdnicy?

 Wieża ratuszowa w Świdnicy – w czasie naszej wizyty w tym mieście wejście na nią było darmowe. Do pewnego poziomu można było wjechać windą, a resztę drogi pokonać schodami.

Co warto zobaczyć w Świdnicy?

 Rynek w Świdnicy – Wrocław ma swoje krasnoludki, a Świdnica dziki. A dokładnie jednego dużego i kilka małych. Dzięki temu świdnicki rynek na pewno wyróżnia się na tle innych w kraju.

Co warto zobaczyć w Świdnicy?

 migawki ze Świdnicy – tym wpisem chcemy zachęcić cię do zajrzenia w boczne uliczki, przespacerowania się, dania sobie szansy na ,,zgubienie się”. To właśnie wtedy odkrywa się najciekawsze zakamarki!

Co warto zobaczyć w Świdnicy?

Jeśli zainteresował Cię ten wpis, polecamy też 5-dniowa wycieczka na Śląsk.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także