Polska jest długa i szeroka, więc nigdy nie zabraknie nam inspiracji do tego, by zwiedzić coś nowego. Co warto zobaczyć w Suwałkach i okolicach?

Co warto zobaczyć w Suwałkach i okolicach?

Muzeum Podlaskie w Białymstoku

Muzeum Przyrody w Drozdowie

Rynek w Łomży

Biuro podróży w Augustowie

Jak wiadomo, z Augustowa do Suwałk zbyt daleko nie jest, dlatego warto rozważyć skorzystanie z oferty biura podróży Zoobi Tour w Augustowie. Wybrałyśmy się z nimi na wycieczkę do Wilna i Trok oraz Kłajpedy i Palangi i byłyśmy bardzo z obu wycieczek zadowolone. Oprócz tego jako miejsce noclegowe polecamy Wam Kwaterę Rybka w Augustowie. Ceny są bardzo przystępne, a do centrum miasta dosłownie kilka minut pieszo.

Co warto zobaczyć w Suwałkach i okolicach?

Aleja Gwiazd Bluesa w Suwałkach bardzo ciekawa, darmowa atrakcja miasta, która zainteresuje z całą pewnością nie tylko wielbicieli muzyki. Znajduje się w centrum miasta, więc bardzo możliwe, że będziecie obok przechodzić.

Co warto zobaczyć w Suwałkach i okolicach?

Ślady Marii Konopnickiej w Suwałkach – mamy tutaj na myśli przede wszystkim krasnoludki, ukryte na ulicach Suwałk. Jest ich kilka i wcale nie znajdują się w bardzo oczywistych miejscach. Czasem trzeba się nieźle nagłowić, by je zobaczyć. Jest też ławeczka i muzeum imienia poetki.

Co warto zobaczyć w Suwałkach i okolicach?

Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach – bardzo ciekawe, tanie miejsce. Warto zwiedzić je wewnątrz, ale także z zewnątrz. Znajduje się tam dość spory plac, na którym odnajdą się nie tylko najmłodsi.

Co warto zobaczyć w Suwałkach i okolicach?

Rejs statkiem szlakiem papieskim w Augustowie – 4-godzinny rejs w cenie kilkudziesięciu złotych. W planie jest także zejście na ląd w Studzienicznej, gdzie przebywał papież Jan Paweł II.

Co warto zobaczyć w Suwałkach i okolicach?

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także