W Łodzi warto zobaczyć miejsca, o których pisałyśmy oraz te, które mamy zamiar odwiedzić. Oprócz tego warte uwagi, naszym zdaniem, są poniższe muzea. Co warto zobaczyć w Łodzi? Przekonajcie się sami.

Co warto zobaczyć w Łodzi?

  Muzeum Fabryki w Łodzi

 Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Łódzkiego

 Muzeum Komunikacji Miejskiej w Łodzi

Co warto zobaczyć w Łodzi?

Co warto zobaczyć w Łodzi? Na pewno Muzeum Miasta Łodzi – dzięki wizycie w tym miejscu możemy poznać sylwetki sławnych łodzian, które prezentuje wystawa czasowa. Możemy bliżej przyjrzeć się sylwetce Tuwima, czy Reymonta. Znajdują się tam meble, dzieła sztuki. W zabytkowych wnętrzach odbywają się bankiety i wernisaże.

Kolejnym miejscem jest Muzeum Farmacji im. Prof. Jana Muszyńskiego, to gratka dla tych, którzy interesują się tą dziedziną nauki. Mieści się w najstarszej łódzkiej aptece przy Placu Wolności, a obejrzeć można eksponaty używane dawno temu przez aptekarzy oraz wystrój, jaki wówczas panował.

Miłośnicy książek na pewno wybiorą się do Muzeum Książki Artystycznej, gdzie wciąż są tworzone nowe publikacje, ale można obejrzeć też dawne wydania. Zobaczymy także zabytkowe urządzenia do realizowania książek.

Muzeum Komunikacji Miejskiej jest o tematyce tramwajowo-autobusowej. Znajdziemy w nim bilety, tablice rejestracyjne, elementy wyposażenia tramwaju. Znalazłyśmy także informację, że miały pojawić się w nim pojazdy – nie wiemy jednak, czy doszło to już do skutku.

Ostatnie miejsce, które Wam zaproponujemy to Zajezdnia Muzealna Brus. Jej otwarcie miało miejsce w 1010 roku i do tej pory przetrwała w niemal nienaruszonym stanie.

Co warto zobaczyć w Łodzi? Na to pytanie każdy z nas musi odpowiedzieć sobie samodzielnie. Wszyscy mamy różne zainteresowania, więc to,co spodoba się nam, niekoniecznie musi też Wam. Łódź jednak ma tyle wartych uwagi miejsc, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. My podczas kolejnej wizyty w Łodzi zamierzamy odwiedzić powyżej wypisane muzea i nie tylko. Odwiedzać lubimy także parki, spacerować uliczkami miasta, na uwagę zasługuje także w całości ulica Piotrkowska. Łódź to piękne miasto, na którego całkowite zwiedzenie potrzeba wiele czasu. Mamy nadzieję, że kiedyś tam zamieszkamy i będziemy mogły zwiedzać miasto do woli.

Zobacz także

 • Dziewczyny, przyznaję Wam tytuł ambasadorek miasta Łodzi 🙂

 • Izabela Kornet

  Hm, ja dwa razy widziałam Łódź z niezbyt dobrej strony… 🙂 Szaro, buro i ponuro, ale byłam tam raz na konferencji na św. Teresy, drugi raz na spotkaniu blogerek i akurat samo miejsce było piękne 🙂

  • A nas właśnie ta szarość urzekła 🙂

 • Muzeum Książki Artystycznej to by było coś! 🙂 Niestety, w Łodzi bywałam tylko przejazdem i nie miałam nigdy czasu tam zajrzeć. Łódź ogólnie produkuje fajnych artystów, więc jak najbardziej na plus! 🙂

 • Oooo, jest jeszcze znacznie, znacznie więcej inspirujących miejsc do zobaczenia w Łodzi. Widziałam poprzednie wpisy. Łódź jest cudowna. Już nie szara, nie bura, a kolorowa, fascynująca i… inna. To ją wyróżnia. Jej historia, styl życia Łodzian, miejsca, kuchnia, wydarzenia kulturalno-rozrywkowe.
  Widzę, że uporałyście się z nowym szablonem 🙂

  • A tak, szablon zmieniłyśmy jakoś na końcu 2015 roku. Coś z nim wtedy było nie tak? 😉

   • Może mnie pamięć myli, ale chyba pamiętam jak wspominałyście, że będziecie go zmieniać i że czeka Was dużo z tym pracy. Tylko tyle.

    • To chyba nie u nas, bo nasz problem ograniczał się do wybrania szablonu, a resztę robił specjalista 🙂

 • Chętnie odwiedziłabym to miasto 🙂

  • Z Krakowa aż tak daleko nie jest 🙂

 • naczytane.blog.pl

  Mam kilka koleżanek z Łodzi, więc może jak je odwiedzę to wstąpię w te miejsca 🙂

 • Alicja P.

  Kiedyś byłam w Łodzi, moja koleżanka tam studiowała. Bardzo podobało mi się to miasto, niestety miałyśmy mało czasu na zwiedzanie, dlatego też muszę koniecznie powrócić do Łodzi 🙂 Najbardziej mnie ciekawi cmentarz żydowski, kiedy tam dotarłyśmy, właśnie go już zamykali ;/

  • Jak tak dalej pójdzie, to będziemy musiały zjechać razem całą Polskę 🙂

 • Polecam stary cmentarz przy ulicy Ogrodowej, ma niesamowity klimat.

 • Łódź to zdecydowanie niedocenianie przeze mnie miasto. Powinnam zupełnie o niej zmienić zdanie 🙂