Łódzkie po raz pierwszy odwiedziłyśmy dopiero kilka lat temu. Niesamowicie spodobało nam się w Łodzi i w jeszcze jednym mieście – Kutnie. Co warto zobaczyć w Łodzi?

Co warto zobaczyć w Łodzi?

  Muzeum Fabryki w Łodzi

 Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Łódzkiego

 Muzeum Komunikacji Miejskiej w Łodzi

Wycieczka do łódzkiego

Zawsze ciągnęło nas tam, gdzie można zobaczyć coś ciekawego. Województwo łódzkie w naszym odczuciu zasługiwało na to, by je odwiedzić. Udało nam się tego dokonać dopiero kilka lat temu. Od tamtej pory chyba trzy razy byłyśmy w Łodzi, gdzie udało nam się już naprawdę dużo zobaczyć. Podczas jednej z wycieczek zahaczyłyśmy też o Kutno. Niesamowicie nam się tam spodobało. Ciekawy, co warto zobaczyć w Łodzi? No to zaczynamy.

Co warto zobaczyć w Łodzi?

 Muzeum Fabryki w Łodzi – wystawa tam prezentowana jest naprawdę niezwykle ciekawa, jednak dla nas kpiną jest pobieranie opłaty za coś nazwanego szumnie tarasem widokowym.

Co warto zobaczyć w Łodzi?

 Muzeum Miasta Łodzi – bardzo ciekawe miejsce, w którym jest bardzo dużo zwiedzania. My lubimy takie miejsca, więc czas spędzony tam był dla nas przyjemnością.

Co warto zobaczyć w Łodzi?

 Galeria Wielkich Łodzian – kilka ławeczek, rozrzuconych po mieście, na których można sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia. Bardzo ciekawy sposób na spędzenie wolnego popołudnia.

Co warto zobaczyć w Łodzi?

 Muzeum Historii Farmacji w Łodzi – bardzo nam się tam podobało, pan z pasją opowiadał o wszystkich eksponatach. Dla grup zorganizowanych możliwe było także zorganizowanie warsztatów.

Co warto zobaczyć w Łodzi?

 Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Łódzkiego – nie zrażajcie się obdrapanym budynkiem. Muzeum w czasie naszej wizyty funkcjonowało i mogło poszczycić się naprawdę ciekawymi ekspozycjami.

Co warto zobaczyć w Łodzi?

 Muzeum Komunikacji Miejskiej w Łodzi – znajduje się nieco poza głównym centrum miasta. Nie jest bardzo duże, jednak przyjemnie można spędzić tam czas.

Co warto zobaczyć w Łodzi?

 Bajkowa Łódź – ta sama sytuacja co z Galerią Wielkich Łodzian. Wszystkie pomniki są cudowne, ale na ich odnalezienie trzeba liczyć dobre pół dnia.

Co warto zobaczyć w Łodzi?

Co warto zobaczyć w stolicy łódzkiego?

 Ogród Botaniczny w Łodzi – zajmuje dość sporą powierzchnię i nie znajduje się w ścisłym centrum miasta. Cieszymy się jednak, że udało nam się tutaj dotrzeć.

Co warto zobaczyć w Łodzi?

 ZOO w Łodzi – znajduje się bardzo daleko od centrum miasta, jednak z powodzeniem dojedziemy tutaj komunikacją miejską. Tuż obok znajduje się także jedna z figurek Bajkowej Łodzi.

Co warto zobaczyć w Łodzi?

 Muzeum Kinematografii w Łodzi, Palmiarnia w Łodzi i Park Źródliska I w Łodzi – wszystkie atrakcje znajdują się dosłownie kilka kroków od siebie. Warto dać szansę im wszystkim, nam się tam bardzo podobało.

Co warto zobaczyć w Łodzi?

 Pałac Herbsta Księży Młyn w Łodzi – wspaniałe, ale naszym zdaniem mało popularne miejsce. W czasie naszej wizyty bilet studencki kosztował 1 złoty, więc warto tam zajrzeć.

Co warto zobaczyć w Łodzi?

 Muzeum Włókiennictwa w Łodzi – kolejne miejsce, w którym bardzo nam się podobało. Bardzo blisko od niego znajduje się kolejna figurka z serii Bajkowa Łódź.

Co warto zobaczyć w Łodzi?

Gdzie spać w Łodzi?

Ze swojego doświadczenia możemy Wam polecić dwa miejsca. Mowa o Hotelik Relax i Hotel Polonia Palast w Łodzi. Ceny w obu są dość porównywalne, dodatkowo wszystkie miejsca znajdują się w centrum miasta. Pierwsze jest bliżej ul. Piotrkowskiej, za to w drugim jest wyższy komfort spania.

Co warto zobaczyć w Łodzi?Booking.com

Co warto zobaczyć w Łodzi?

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także