W Łodzi warto zobaczyć miejsca, o których pisałyśmy oraz te, które mamy zamiar odwiedzić. Oprócz tego warte uwagi, naszym zdaniem, są poniższe muzea. Co warto zobaczyć w Łodzi? Przekonajcie się sami.

Co warto zobaczyć w Łodzi?

  Muzeum Fabryki w Łodzi

 Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Łódzkiego

 Muzeum Komunikacji Miejskiej w Łodzi

Co warto zobaczyć w Łodzi?

Co warto zobaczyć w Łodzi? Na pewno Muzeum Miasta Łodzi – dzięki wizycie w tym miejscu możemy poznać sylwetki sławnych łodzian, które prezentuje wystawa czasowa. Możemy bliżej przyjrzeć się sylwetce Tuwima, czy Reymonta. Znajdują się tam meble, dzieła sztuki. W zabytkowych wnętrzach odbywają się bankiety i wernisaże.

Kolejnym miejscem jest Muzeum Farmacji im. Prof. Jana Muszyńskiego, to gratka dla tych, którzy interesują się tą dziedziną nauki. Mieści się w najstarszej łódzkiej aptece przy Placu Wolności, a obejrzeć można eksponaty używane dawno temu przez aptekarzy oraz wystrój, jaki wówczas panował.

Miłośnicy książek na pewno wybiorą się do Muzeum Książki Artystycznej, gdzie wciąż są tworzone nowe publikacje, ale można obejrzeć też dawne wydania. Zobaczymy także zabytkowe urządzenia do realizowania książek.

Co jeszcze?

Muzeum Komunikacji Miejskiej jest o tematyce tramwajowo-autobusowej. Znajdziemy w nim bilety, tablice rejestracyjne, elementy wyposażenia tramwaju. Znalazłyśmy także informację, że miały pojawić się w nim pojazdy – nie wiemy jednak, czy doszło to już do skutku.

Ostatnie miejsce, które Wam zaproponujemy to Zajezdnia Muzealna Brus. Jej otwarcie miało miejsce w 1010 roku i do tej pory przetrwała w niemal nienaruszonym stanie.

Co warto zobaczyć w Łodzi? Na to pytanie każdy z nas musi odpowiedzieć sobie samodzielnie. Wszyscy mamy różne zainteresowania, więc to,co spodoba się nam, niekoniecznie musi też Wam. Łódź jednak ma tyle wartych uwagi miejsc, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. My podczas kolejnej wizyty w Łodzi zamierzamy odwiedzić powyżej wypisane muzea i nie tylko. Odwiedzać lubimy także parki, spacerować uliczkami miasta, na uwagę zasługuje także w całości ulica Piotrkowska. Łódź to piękne miasto, na którego całkowite zwiedzenie potrzeba wiele czasu. Mamy nadzieję, że kiedyś tam zamieszkamy i będziemy mogły zwiedzać miasto do woli.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także