Kutno – dla jednych brzydkie, dla drugich – piękne. My zdecydowanie skłaniamy się ku drugiej opcji. Co warto zobaczyć w Kutnie?

Co warto zobaczyć w Kutnie?

 Muzeum Bitwy nad Bzurą

 Migawki z Kutna

 Muzeum Regionalne w Kutnie

Kutno – przybywamy!

Odkąd pamiętamy, Kutno znajdowało się na liście miejsc do zobaczenia ,,kiedyś”. Podobnie jak większość polskich i zagranicznych atrakcji. Często mamy wrażenie, że jest ich tak dużo, że nie zdążymy zobaczyć choćby małego procenta. Zaraz potem uświadamiamy sobie jednak, że przecież wszystko przed nami, nie ma co narzekać, tylko zacząć działać. W wyniku aktywności trafiłyśmy właśnie do Kutna, miasta z pozoru szaro-burego, w praktyce zaś zachwycającego. Mamy nadzieję, że nie tylko nas. Spójrzcie, co warto zobaczyć w Kutnie?

Czym zachwyciło nas Kutno?

Czym zachwyciło nas Kutno?

Czym zachwyciło nas Kutno?

Co warto zobaczyć w Kutnie?

– rynek – przypominał nam trochę ten w Brodnicy, dużo miejsc do siedzenia, dający uczucie komfortu i odosobnienia. Fantastyczne miejsce, aby wypocząć, czy poczytać w spokoju książkę.

Muzeum Regionalne – miejsce idealne, jeśli chcemy poznać historię danego miejsca. Jedno z lepszych miejsc w których byłyśmy. Mnóstwo historycznych ciekawostek, panie tam pracujące są bardzo miłe.

Muzeum Bitwy nad Bzurą – także przyjemna okolica. Bilet nie jest drogi, więc warto się tam wybrać, jeśli lubicie czasy II wojny światowej i będziecie akurat w Kutnie. Obowiązkowa atrakcja dla wszystkich miłośników militariów.

Galeria w Dworku w Kutnie – miejsce, gdzie tworzone są wystawy czasowe. My akurat trafiłyśmy na tę dotyczącą Wyspy Wielkanocnej, następna ma być o neolicie. Pamiętajcie, aby wcześniej zadzwonić i zarezerwować wizytę.

– okolice zielone i rzeka – wydaje nam się, że miasto słynie z rozległych terenów zieleni, gdzie zarówno zmęczeni turyści, jak i mieszkańcy, mogą odpocząć. Łabędzie, rozległe tereny trawników. Kutnianie na pewno czują się tutaj swobodnie.

Co warto zobaczyć w Kutnie?

Czy wrócimy do Kutna?

Zapewne. Kutno znajduje się wcale tak niedaleko Torunia i Łodzi, praktycznie w pół drogi pomiędzy tymi dwoma miejscowościami, które uwielbiamy. Samo Kutno z chęcią odwiedziłybyśmy ponownie jesienią lub wiosną, znów przespacerowały się wokół rynku, zajrzały do Muzeum Regionalnego, czy przeszły nad pobliskie jezioro. Nie dajcie sobie wmówić, że miasto nie ma turystom nic do zaoferowania. Ma. Wystarczy tylko zechcieć po to sięgnąć.

Co warto zobaczyć w Kutnie?

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl  

Zobacz także