Lubimy wycieczki zarówno po Polsce, jak i za granicę. Zawsze w wakacje udaje nam się zwiedzić coś nowego. Co warto zobaczyć w Kłajpedzie?

Co warto zobaczyć w Kłajpedzie?

Park Botaniczny w Palandze

Co warto zobaczyć w Trokach?

Wycieczka na Litwę

Wycieczki z biurem turystycznym

Gdy wyjeżdżamy za granicę, zawsze decydujemy się na ofertę biura podróży. Jest ich tyle, że naprawdę jest w czym wybierać. Różnią się nie tylko ceną, ale także zakresem miejsc, które dane będzie nam zobaczyć. Korzystając z okazji w lipcu 2018 roku wybrałyśmy się na dwie jednodniowe wycieczki na Litwę. Jedna obejmowała Wilno i Troki, a druga Kłajpedę i Palangę. Na obu bardzo nam się podobało i z wielką chęcią byśmy to powtórzyły. Co warto zobaczyć w Kłajpedzie?

Co warto zobaczyć w Kłajpedzie?

Starówka w Kłajpedzie – bardzo nam się spodobała, w ogóle cała Kłajpeda bardzo przypadła nam do gustu. Czasu na zwiedzanie nie było jakoś bardzo dużo, ale i tak co nieco udało nam się zobaczyć. Kłajpeda z Palangą to dwie piękne miejscowości, które warto odwiedzić, gdy nadarzy się ku temu okazja. Można tu m.in. zobaczyć kotka i myszkę, które mają przynosić szczęście i spełniać marzenia.

Co warto zobaczyć w Kłajpedzie?

Delfinarium w Kłajpedzie – atrakcja kosztuje ok. 40 złotych w przeliczeniu na polskie pieniądze, jednak naprawdę warto w nią zainwestować. Widowisko trwa tylko ok. 30 minut, jednak jest warte tej ceny, którą za nie zapłacimy. Całość robi naprawdę furorę.

Co warto zobaczyć w Kłajpedzie?

Wioska rybacka w Kłajpedzie – znajduje się tuż przy Delfinarium. Nie każdy o tym wie, ale jej zwiedzanie jest bezpłatne. Informacje są napisane w języku litewskim, więc może co nieco uda Wam się zrozumieć. A nawet jeśli nie to warto obejrzeć, skoro i tak za to nie płacimy.

Co warto zobaczyć w Kłajpedzie?

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także