Co warto zobaczyć w Kaliningradzie? Tak, macie rację, już kiedyś o tym pisałyśmy, zasypując Was przez dwa miesiące rosyjskimi wpisami. Dziś jednak postaramy się podać najogólniej, co warto zobaczyć w Kaliningradzie?

Co warto zobaczyć w Kaliningradzie?

 Atrakcje turystyczne Kaliningradu

 Wycieczka do Kaliningradu

 Kultowi bohaterowie rosyjskich bajek

Pierwsza podróż do Rosji

Po raz pierwszy do Rosji wybrałyśmy się w kwietniu tego rogu i mamy nadzieję, że nie była to ostatnia podróż do naszych wschodnich sąsiadów. W Kaliningradzie spędziłyśmy 12 dni, uczestnicząc w kursie Język rosyjski w biznesie, jednak oprócz tego udało nam się zwiedzić niemal wszystkie atrakcje turystyczne Kaliningradu. Bardziej dokładną historię możecie przeczytać w naszym wcześniejszym wpisie pt. Wycieczka do Kaliningradu. W dzisiejszej notce postaramy się skupić tylko na tych atrakcjach, które wywarły na nas największe wrażenie.

Co warto zobaczyć w Kaliningradzie?

Jakoś od zawsze przepadamy za muzeum ze statkami, więc możemy polecić Muzeum w Bramie Friedrichsburgskiej w Kaliningradzie, do którego wstęp jest chyba najtańszy, łatwo tam dojść, zwiedzania nie ma za wiele, ale eksponaty są naprawdę warte zobaczenia. Jeśli lubicie podziwiać miasto z wysokości latarnia morska w Kaliningradzie połączona z Muzeum Szkła będzie mu temu odpowiednia. Bardzo przypadło nam do gustu także Muzeum Historyczno-Artystyczne w Kaliningradzie oraz Muzeum Bursztynu. Możecie przespacerować się też po Parku rzeźb w Kaliningradzie, popłynąć statkiem po Wiosce rybackiej z przewodnikiem, zwiedzić Kaliningradzkie ZOO (nie jest rewelacyjne, ale dobrze zobaczyć, jak to wygląda za granicą), obejrzeć film w rosyjskim kinie, udać się do Bunkra Otto van Lascha, a na koniec posilić się za niewielką cenę dwudaniowym obiadem z napojem w restauracji Tata w kuchni w Kaliningradzie.

Z chęcią wybierzemy się do Moskwy albo Petersburga

Kaliningrad zauroczył nas tak bardzo, że za 2-3 lata z wielką chęcią wybierzemy się do Moskwy lub Petersburga z wycieczką zorganizowaną (jeśli tylko będzie nas na to stać), by zobaczyć te dwa najbardziej wyróżniające się miejsca w całej Rosji. Mamy nadzieję, że nasza podróż w przyszłości dojdzie do skutku. Wam na razie na pierwszy rzut polecamy Kaliningrad, gdyż jest też jak najbardziej warty zwiedzenia.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także