Gdańsk to zdecydowanie jedna z naszych ulubionych nadmorskich miejscowości. Choć odwiedziłyśmy ją tylko kilka razy, można powiedzieć, że zakochałyśmy się w niej od pierwszego wejrzenia.

Co warto zobaczyć w Gdańsku?

 Gdańsk w jeden dzień

 Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku

 Restauracja Basi Ritz

Pierwszy raz w Gdańsku

Choć od najmłodszych lat (chyba od 3 roku życia) wyjeżdżaliśmy rodzinnie nad morze rok w rok, to Gdańsk po raz pierwszy odwiedziłyśmy po 6 klasie szkoły podstawowej na zaproszenie rodziny. Wtedy też udało nam się co nieco zobaczyć, popłynąć na Hel, ogólnie byłyśmy chyba trochę w Trójmieście. Miasto bardzo nam się wtedy spodobało i stwierdziłyśmy, że na pewno kiedyś tam wrócimy. Musiałyśmy na to dość długo czekać, ale udało się!

Pamiątkowe zdjęcia z Neptunem

Kolejny raz na dłużej (czyli w sumie dwa, czy trzy dni) Gdańsk odwiedziłyśmy dopiero po trzecim roku studiów licencjackich w Bydgoszczy po obronie pracy. Skorzystałyśmy z gościny Sylwii i udało nam się znów co nieco zobaczyć. Nie mogłyśmy oczywiście nie skorzystać z okazji i nie zrobić sobie zdjęcia z Neptunem. Do miasta wróciłyśmy kolejno rok i dwa lata później. W tym roku też nam się uda i nawet znamy już dokładną datę 🙂 Wtedy już nie będziemy tam tylko we dwie.

Co warto zobaczyć w Gdańsku?

Podczas tych kilku dość krótkich wizyt w Trójmieście szczególną uwagę skupiłyśmy właśnie na Gdańsku. Udało nam się sporo zobaczyć, ale jeszcze wiele nieodkrytych miejsc przed nami. Na szczególną uwagę zasługują gdańskie ZOO i Park Oliwski. Co prawda, obie atrakcje znajdują się dość daleko od centrum, jednak warto się tam wybrać choć raz na jakiś czas. Gdy zgłodniejecie, możecie zjeść pyszne śniadanie w restauracji Marmolada, Chleb i Kawa, która także nie znajduje się na rynku. Jeśli już jesteśmy przy obrzeżach, ale w zupełnie innym miejscu, możecie obejrzeć latarnię morską w Gdańsku i tym samym rozpocząć zdobywanie odznaki Korony Starego Gdańska (trzeba odwiedzić osiem punktów widokowych). Pozostając w centrum, koniecznie skuście się na spacer ulicą Długą. Na uwagę zasługuje także Dom Uphagena, Muzeum Zegarów Wieżowych. Możecie także skusić się na przepłynięcie Motławy i zajrzenie do Narodowego Muzeum Morskiego lub zwiedzenie Statku Sołdek. Miejsca wymienione we wpisie najbardziej nam się podobały, więc jeśli zastanawiacie się, co warto zobaczyć w Gdańsku możecie skorzystać z naszej małej podpowiedzi.

Zobacz także