Co warto zobaczyć w Dębicy? To nieco trudne pytanie, bo nie ma tam za wiele do zwiedzenia, jednak mimo wszystko uważamy, że warto się tam wybrać choć raz w życiu.

Co warto zobaczyć w Dębicy?

 Restauracja Ambrozja w Dębicy

 Wisłoka w Dębicy

 Rynek w Dębicy

Pierwszy raz w tamtych rejonach

Do Dębicy nigdy nawet się nie zbliżałyśmy. Z południowych miejscowości odwiedziłyśmy jedynie Kraków, Kielce i Zakopane. Nigdy nam jakoś nie było po drodze, by wybierać się aż w okolice Rzeszowa. Z Gniezna jest tam jednak spory kawałek, więc podróż nie bardzo nam się opłacała. Rok temu we wrześniu postanowiłyśmy się jednak przemóc i wybrać na 4-dniową wycieczkę po Chorzowie, Katowicach, Krakowie i właśnie Dębicy.

Spotkanie z Anią z Herbata ze Szklanki

Głównym celem naszej wycieczki było spotkanie się z Anią z Herbata ze szklanki, z którą blogowo znałyśmy się już pewnie z 3 lata. Ania odebrała nas z dworca, pokazała, co warto zobaczyć w Dębicy, udałyśmy się na niezbyt krótki spacerek, co po trzech całych dniach chodzenia było dla nas prawdziwą udręką, ale przynajmniej mamy co wspominać 🙂 Mimo tego, że spotkałyśmy się pierwszy raz w życiu mamy nadzieję, że uda się to powtórzyć jeszcze nie raz, gdyż bardzo miło spędziłyśmy wspólne popołudnie.

Co warto zobaczyć w Dębicy?

Restauracja Ambrozja w Dębicy to dobry wybór, jeśli chcecie smacznie zjeść i lubicie typowo podkarpackie dania. Nam nie wszystko tam smakowało, ale nie można odmówić lokalowi uroku. Obejrzeć możecie rynek w Dębicy oraz rzekę Wisłokę, zajrzyjcie także do Muzeum Regionalnego w Dębicy, gdzie możecie podziwiać dawne czołgi. Sprawdźcie jednak wcześniej godziny otwarcia tego miejsca. Dajcie sobie czas, aby przespacerować się uliczkami miasta. Jeżeli będziecie np. w Krakowie, czy Rzeszowie zarezerwujcie sobie dodatkowy dzień, aby wybrać się nad Wisłokę, czy dać się oczarować klimatycznemu ryneczkowi Dębicy.

Zobacz także