Ciechocinek… Miasto, które mamy niemal na wyciągnięcie ręki, a ostatni raz byłyśmy w nim chyba z 2 lata temu. Zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu Podróżnicze ABC, czyli co warto zobaczyć w Ciechocinku?

Co warto zobaczyć w Ciechocinku?

 Migawki z Ciechocinka

 Pizzeria Neapol w Ciechocinku

 Spotkanie z Magdaleną Witkiewicz w Ciechocinku

Ciechocinek to nie tylko tężnie

Ciechocinek, podobnie jak Inowrocław, niemal wszystkim turystom może kojarzyć się z pensjonariuszami, który przyjeżdżają do tężni, by sobie wypocząć i podleczyć swoje zdrowie. Oczywiście, są to bardzo słuszne skojarzenia, jednak nie jedyne jakie można mieć z tymi miastami i w dzisiejszym wpisie postaramy się udowodnić, że Ciechocinek ma turystom do zaoferowania coś więcej, niż tężnie.

Pierwsze spotkanie z pisarką Magdaleną Witkiewicz

Ciechocinek po raz pierwszy w historii prowadzenia tego bloga odwiedziłyśmy chyba jesienią ponad 2 lata temu, by po raz pierwszy na żywo spotkać się z pisarką Magdaleną Witkiewicz. Spotkanie okazało się bardzo owocne w skutkach, a nam tego dnia udało się jeszcze zobaczyć z daleka tężnie (nie wchodziłyśmy), jakieś parki i inną bliższą i dalszą okolicę. Oczywiście, nie omieszkałyśmy obejrzeć fontannę Jaś i Małgosia. Udało nam się trafić nawet na podziwianie śmiałych łabędzi. W tym roku również miałyśmy chęć wybrać się do Ciechocinka, by odwiedzić inne atrakcje. Z racji nadmiaru innych miejsc chyba przesuniemy to zwiedzanie co najmniej na następny rok.

Co warto zobaczyć w Ciechocinku?

Co warto zobaczyć w Ciechocinku? Oto jest pytanie. Trochę już odpowiedziałyśmy w poprzednim akapicie, a od siebie dodamy jeszcze, ze chcemy zobaczyć dwa muzea, jednak nie wiemy, czy są one czynne, więc nie będziemy podawać niesprawdzonych informacji. Możemy z łatwością wyszukać je w Internecie. Na pewno na uwagę zasługują tężnie z wysokości, muszla koncertowa, Pijalnia Wód Mineralnych. Jeśli chcecie zjeść smacznie i niedrogo (a tak przynajmniej było tam dwa lata temu) polecamy Hotel Restauracja Pizzeria Neapol w Ciechocinku, w którym za niewielką cenę objadłyśmy się bez reszty. A Waszym zdaniem co warto zobaczyć w Ciechocinku? Polecicie nam coś ciekawego?

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także