Celejów to małe miasteczko znajdujące się niedaleko Kazimierza Dolnego. Podczas naszej wizyty na Lubelszczyźnie, właśnie tam spałyśmy. Co warto zobaczyć w Celejowie?

Co warto zobaczyć w Celejowie? [Podróżnicze ABC]

 Tani nocleg w Celejowie

 Pałac w Celejowie

 Góra Trzech Krzyży w Kazimierzu Dolnym

Co warto zobaczyć w Celejowie?

Co warto zobaczyć w Celejowie? Oto jest pytanie. Szczerze mówiąc, do zwiedzania wiele tam nie ma i choć miasteczko wydaje się małe, to jednak trochę czasu pewnie zajęłoby piesze przejście z jednego jego końca na drugi. My na szczęście nie musiałyśmy tego sprawdzać, gdyż korzystając z rodzinnej wycieczki mogłyśmy korzystać z udogodnień samochodu. Dawniej w Celejowie był piękny pałac, niestety, w obecnych czasach nie jest dostępny do zwiedzania wewnątrz, gdyż znajduje się tam ośrodek dla osób chorych psychicznie. Jedyną opcją, by zwiedzić to miejsce jest obejście go z zewnątrz.

Tani nocleg w Celejowie

Z racji tego, ze nocleg szukałyśmy niemalże na ostatnią chwilę ciężko było coś znaleźć w dogodnym dla nas czasie. Z tego też powodu skusiliśmy się na dwa noclegi w Celejowie. Miejsce może nie jest jakoś szczególnie eleganckie, jednak nie jest też jakąś speluną. Można tam całkiem przyjemnie spędzić kilka nocy bez żadnego uszczerbku na zdrowiu 🙂 Dużym udogodnieniem tego miejsca jest to, że na dole ośrodka noclegowego znajduje się bar z pizzą i innymi tego typu przekąskami. Na głód nie będziemy mogli więc narzekać.

Zajrzyjcie też do Rąblowa i Kazimierza Dolnego

Z racji tego, że w Celejowie nie ma za bardzo co zwiedzać, gdy będziecie już w tym mieście możecie zajrzeć do znajdującego się kilka kilometrów dalej Rąblowa, w którym znajduje się Park Miniatur połączony z Parkiem Labiryntów. Ta druga atrakcja nie jest jeszcze zbyt wspaniała z racji tego, że drzewa i inne krzewy, róże nie są zbyt wysokie i wszystko widać. Niemniej, warto zajrzeć tam może za kilka lat, gdy labirynty faktycznie się nimi staną. Gdy udacie się w drugą stronę, skuście się na wizytę w Kazimierzu Dolnym, w którym możecie wejść na Górę Trzech Krzyży, obejrzeć zamek i wejść na basztę. Muzeum Kata nieszczególnie polecamy, bo strasznie drogo i nie za bardzo jest co oglądać. Gdy zostanie Wam czasu, możecie udać się do Kuncewiczówki lub skorzystać z rejsu statkiem.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także