Co warto zobaczyć w Budapeszcie? W dzisiejszym wpisie przedstawiamy Wam listę sprawdzonych miejsc. Sprawdź, czy odwiedziłeś je wszystkie.

Co warto zobaczyć w Budapeszcie?

 O czym należy pamiętać, jadąc do Budapesztu?

 Restauracja SZEGED Vendéglő Kft. w Budapeszcie

 Canada Hotel *** w Budapeszcie

Co warto zobaczyć w Budapeszcie?

 Góra Gellerta – jeden z wyższych punktów miasta, z którego roztacza się przepiękny widok na panoramę Budapesztu. Atrakcja jest całkowicie darmowa, więc tym bardziej warto dać jej szansę. Jednym utrudnieniem może być wspinaczka, która może być nieco wyczerpująca.

Co warto zobaczyć w Budapeszcie?

 Panorama Budapesztu w dzień i w nocy – przedstawiamy Wam trzy propozycje miejsc, z których możecie w pełnej krasie oglądać panoramę miasta. Dwie z nich są darmowe, a trzecia warta swojej ceny.

Co warto zobaczyć w Budapeszcie?

 Rejs statkiem po Dunaju w Budapeszcie – miałyśmy okazję płynąć statkiem RUBIN, z którego rozciągała się przepiękna nocna panorama miasta. Zapewne są też rejsy dzienne, jednak te wieczorne mają niesamowity klimat.

Co warto zobaczyć w Budapeszcie?

 Bazylika św. Stefana w Budapeszcie – bardzo okazały Kościół, który budowano ponad pól wieku. Wewnątrz znajdują się relikwie ręki świętego Andrzeja, a także kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.

Co warto zobaczyć w Budapeszcie?

 Lasek Miejski w Budapeszcie – naprawdę olbrzymi park miejski, w którym oprócz alejek spacerowych znajduje się replika zamku, ZOO, wesołe miasteczko, uzdrowisko, pomnik Anonymusa, czyli naszego odpowiednika Galla Anonima. Na jego obejście warto zarezerwować sobie co najmniej kilka godzin.

Co warto zobaczyć w Budapeszcie?

 Wzgórze zamkowe w Budapeszcie – pierwsza atrakcja, którą udało nam się zobaczyć w stolicy Węgier. Obejście placu z zewnątrz jest darmowe, więc nie musimy się martwić zbędnymi kosztami. Panorama miasta z góry naprawdę robi wrażenie, więc warto się tam wybrać.

Co warto zobaczyć w Budapeszcie?

Oprócz tego warto zobaczyć Parlament, Plac Bohaterów. Plac Cesarzowej Sisi. Dajcie sobie szansę na przespacerowanie się ulicami miasta, gdyż zawsze można trafić na coś niepowtarzalnego.

Jeśli jesteście ciekawi, jak przygotowałyśmy się do tego wyjazdu zapraszamy Was do wpisu p.n. Budapeszcie – nadjeżdżamy!, w którym pisałyśmy o tym, jak cieszymy się z planowanego wyjazdu.

Zapraszamy także do lektury wpisu Pamiątki z Budapesztu, w którym przybliżamy, co warto kupić w tym mieście. Warto być przygotowanym na to, że ceny nie są za niskie, a jakościowo nie zawsze musi być aż tak kolorowo, jak byśmy się tego spodziewali.

Co warto zobaczyć w Budapeszcie? Co jeszcze możecie nam polecić?

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także