Tydzień temu pokazywałyśmy, co warto zobaczyć w Pradze, dziś przenosimy się do Niemiec i pokażemy Ci, co warto zobaczyć w Berlinie.

Co warto zobaczyć w Berlinie?

 Sony Center w Berlinie

 Symbole Berlina

 Mur berliński

Berlin raz, dwa

Berlin to kolejne europejskie miasto, które po raz pierwszy odwiedziłyśmy po szkole podstawowej. Pamiętam, że podobało nam się to, co zobaczyłyśmy. Mamy grupowe zdjęcie pod Bramą Brandenburską. Następnym razem wylądowałyśmy tu przy okazji organizowania wycieczki związanej z jarmarkiem bożonarodzeniowym w grudniu ubiegłego roku. W plan wchodziło także zwiedzanie miasta. Zobaczyłyśmy mur berliński, odwiedziłyśmy świątecznie ozdobione City Center. Widziałyśmy berlińską wieżę telewizyjną, z której rozlega się piękna panorama. Niestety, aby na nią wejść, należy wcześniej zakupić bilet przez Internet.

Co warto zobaczyć w Berlinie?

Spacerując ulicami Berlina z pewnością zauważycie jedną prawidłowość. W tym mieście znajduje się niezwykle dużo niedźwiedzi, także w herbie miasta. Dość dużą atrakcją turystyczną cieszą się także ludziki, które możemy zobaczyć w sygnalizacji świetlnej lub na poboczu. Mowa o Ampelmannach. Co warto zobaczyć w Berlinie? Ano rowery. Nie są inne niż te polskie, ale widać, że dużą wagę przykłada się tam do przemieszczania się tym środkiem transportu. Jak możecie zauważyć, w Polsce ostatnio coraz częściej powstaje wiele miejsc, gdzie możemy wypożyczyć rower na określony czas. Nie można zapomnieć także o Reichstagu. Na uwagę zasługuje także Plac Poczdamski oraz Bebla. Warto także odwiedzić berlińskie ZOO, które znajduje się niedaleko jednej ze stacji metra.

Berlin & Drezno

Tak się złożyło, że w przeciągu kilku miesięcy byłyśmy najpierw w Dreźnie, które niezwykle nas zauroczyło i doszłyśmy wtedy do wniosku, że znacznie bardziej podobają nam się takie surowe miasta, niż np. kolorowa Praga. Jeżeli jednak miałybyśmy zdecydować, które miasto – Berlin, czy Drezno – bardziej nam się podobało wybrałybyśmy się chyba jednak Drezno ze wszystkimi zabytkami, choć nigdy nie odpowiemy na pytanie, co warto zobaczyć w Berlinie, że nic. To miejsce ma wiele do zaoferowania turystom, którzy niekoniecznie szukają pędu za każdym kolejnym zabytkiem i muzeum, choć i tych w Berlinie nie brakuje.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także