Choć w Bydgoszczy mieszkałyśmy 3 lata jakoś nie udało nam się zobaczyć wszystkiego, co byśmy chciały. Zapraszamy Was na kolejny przegląd tego,co bardzo chciałyśmy zobaczyć w Bydgoszczy. Na pewno poczytacie o tym we wpisach na naszym blogu. Od czasu napisania tego wpisu niektóre miejscówki mamy już odwiedzone.

Co bardzo chciałyśmy zobaczyć w Bydgoszczy

 Europejskie Centrum Pieniądza w Bydgoszczy

 Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy

 Wyspa Młyńska w Bydgoszczy

Co bardzo chciałyśmy zobaczyć w Bydgoszczy?

Europejskie Centrum Pieniądza – chciałyśmy się tam udać poprzednim razem, ale akurat było nieczynne. Podczas ostatniej wizyty w Bydgoszczy udało nam się tam zajrzeć. Ciekawe doświadczenie, warto się tam wybrać.

Co bardzo chciałyśmy zobaczyć w Bydgoszczy

Muzeum Okręgowe Leona Wyczółkowskiego – o tym miejscu wyczytałyśmy przez przypadek w jednej z książek podróżniczych. Niestety, wciąż nie udało nam się tam dotrzeć. Podczas naszych wizyt to miejsce jest nieczynne.

Co bardzo chciałyśmy zobaczyć w Bydgoszczy

Muzeum Mydła i Historii Brudu – podczas naszej przedostatniej wizyty w Bydgoszczy nie wpuszczali pojedynczych osób, tylko grupy zorganizowane. Ostatnim razem jednak udało nam się tam pójść. Na pamiątkę mamy własnoręcznie wykonane mydełko. Wejścia są co 1,5 godziny, a cała wizyta trwa około godziny.

Co bardzo chciałyśmy zobaczyć w Bydgoszczy

Muzeum Wojsk Lądowych – po przybyciu na miejsce okazało się, że w poniedziałki mają nieczynne. Nie znalazłyśmy o tym informacji w Internecie. Kolejnym razem udało nam się tam jednak dostać. Wstęp był bezpłatny, a zwiedzanie zajęło nam kilkanaście minut.  To właśnie w takim miejscu możemy poczuć prawdziwą historię.

Co bardzo chciałyśmy zobaczyć w Bydgoszczy

Spichrze nad Brdą – to nowe miejsce, które chcemy odwiedzić. Coś w rodzaju muzeum z wystawą fotograficzną. Może uda nam się tam trafić. Niestety, do tej pory nadal go nie odwiedziłyśmy. Mamy jednak nadzieję, że kolejnym razem zawitamy w progi Spichrzów nad Brdą.

Co bardzo chciałyśmy zobaczyć w Bydgoszczy

Co bardzo chciałyśmy zobaczyć w Bydgoszczy? Oprócz powyższych miejsc na uwagę zasługuje ZOO. Udało nam się je odwiedzić na początku października. Ostatni raz byłyśmy tam 4 lata wcześniej. Od tej pory wiele się zmieniło, jest to ciekawe doświadczenie. Warto się tam wybrać ze względu na różne gatunki zwierząt znajdujące się w pomieszczeniu. Oprócz tego do zwiedzania mamy teren otwarty.

Co bardzo chciałyśmy zobaczyć w Bydgoszczy

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także